Танкерні компанії відмовляють возити російську нафту через санкції

Нарешті Вашингтон почав по-справжньому тиснути… Російські нафтовики почали відчувати складнощі з пошуком танкерів під свої барелі після того, як США почали вводити санкції проти «тіньового флоту» Кремля і запустили розслідування, яке охопило три десятки суднових перевізників у всьому світі. Про це повідомляє інформагентство Reuters з посиланням на свої джерела.

Нафтові компанії, які займаються експортом через порти Балтійського моря, не можуть знайти судна під частину вантажів з відправкою в листопаді, розповів трейдер, який працює в регіоні.

Від роботи з російською нафтою відмовилися три великі грецькі танкерні компанії — Minerva Marine, Thenamaris і TMS Tankers. 

Проте рішення США ввести санкції проти п’яти танкерів, які возили російську нафту за цінами вищими за 60-доларову стелю, змінило ситуацію. 

Перебоїв із постачанням безпосередньо нафти, за словами співрозмовників агентства, поки що не спостерігається, але вартість фрахту злетіла: орендувати судно до Індії коштує $10-11 млн, хоча на початку жовтня це було $8 млн, а у вересні — лише $5 млн. 

Нафтовики змушені все більше покладатися на «тіньовий флот» — старі, списані на металобрухт танкери, які ходять із вимкненими транспондерами, щоби втекти від санкцій.

У жовтні американський Мінфін вніс до «чорних списків» танкери Yasa Golden Bosphorus та SCF Primorye, зареєстровані на компанії з Туреччини та ОАЕ. У листопаді під санкції потрапили ще три судна — Казань, Ліговський проспект і NS Century, які належали судноплавним операторам у Дубаї. Всі вони були викриті в порушенні «цінової стелі», яка забороняє возити нафту російського походження за ціною, вищою за $60 за барель.

Загалом під розслідуванням американського Мінфіну перебувають близько 100 танкерів. Їхніх власників підозрюють у порушенні санкцій проти Росії і, зокрема, «стелі» цін.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Depeche Mode запустили клип в стиле «Города грехов»: видео

10.02.2017 - 12:52
Исключительно в черно-белых тонах снят новый видеоролик на недавнюю композицию Where’s the Revolution британской группы Depeche Mode. В нем воссоздана атмосфера культового фильма «Город грехов» 2005 года. Как только ролик ...

Разведчик ВСУ применяет свой протез ноги в ходе боевых действий. Видео

19.09.2019
Спикер Министерства обороны Украины Максим ...