США зараз не бачать Україну в НАТО, – Зеленський

Наразі США не підтримують надання Україні запрошення в НАТО. Це робиться для того, щою не дратувати граву російського режиму Путіна. Про це сказав президент Володимир Зеленський в інтерв’ю колумністці The Philadelphia Inquirer Труді Рубін, оприлюдненому у неділю, 30 червня.

За його словами, членство України в НАТО сьогодні не підтримують ні чинний президент Джо Байден, ні кандидат в президенти США Дональд Трамп.

«Ми розуміємо, що Білий дім не готовий дати нам запрошення. Вони говорять про це відкрито. Про це говорить президент Байден. А Трамп говорить, що якби не НАТО, то і війна могла б не початися. Ми з вами чуємо обидві думки двох партій. І це говорить про те, що всі не бачать сьогодні Україну в НАТО. На жаль», – констатував він.

На думку Зеленського, така обережність схожа на «кроки сапера на мінному полі», а не на політику світових лідерів.

«Розуміючи це все, якщо для нас сьогодні немає запрошення, то ми хочемо конкретики. Якщо Америка боїться дратувати Путіна, а саме через це нас туди не запрошують, то ми просимо США дати нам максимально все те, що може нас захистити. Ми просимо Patriot, достатню кількість F-16, достатню кількість зброї, щоб захистити себе», – заявив президент.

Нагадаємо, в інтерв’ю журналу TIME Джо Байден розповів, яким бачить мир в Україні. За його словами, це «гарантія того, що Росія ніколи не окупує Україну». Але це, на думку американського лідера, не означає вступ України до НАТО.

А у грудні 2023 року Байден назвав умову вступу України в Альянс.

«Безперечно, НАТО є в майбутньому України. Як ми казали у Вільнюсі, Україна стане членом НАТО, тільки ми мусимо переконатися, що вони виграють війну», — зазначив Байден.

При цьому він наголосив, що дуже пишається, яким потужним і об’єднаним є НАТО.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Гимн Украины, — рок-версия

29.11.2015 - 20:01
Предлагаем послушать рок-версию Гимна Украины, которую создал харьковский музыкант Никита Рубченко. ...

Танцующие собаки породы Хаски

27.02.2016
На видео собаки породы Хаски, ...