США відклали поставку Швейцарії ракет до Patriot через потреби України

США не зможуть поставити Швейцарії ракети до систем протиповітряної оборони Patriot у передбачувані строки, бо нині пріоритетними є поставки Україні.

Про це повідомив швейцарський таблоїд Blick із посиланням на свої джерела. Згодом цю інформацію підтвердив й уряд країни.

Федеральне відомство з оборонних закупівель Швейцарії підтвердило, що поставки ракет до Patriot будуть відкладені через рішення уряду США.

Керовані ракети PAC-3 MSE до ЗРК Patriot мали бути прийняті на озброєння швейцарської армії у 2030 і 2031 роках. Однак тепер  ці строки можуть бути зміщені через передбачене в угоді посилання на форсмажорні обставини — війну в Україні.

«Швейцарії знову потрібна незалежна і сильна оборонна промисловість, а також диверсифікація закупівель між виробниками і країнами», — зазначило Федеральне відомство з оборонних закупівель.

З цієї новини випливає, що Швейцарія має ЗРК Patriot, про що раніше в контексті пошуків систем ППО не повідолялося. Хоча причина зрозуміла — за жодних обставин ця країна нам Patriot не надала б.

Але й інтереси Швейцарії навряд чи зараз суттєво постраждають, бо вона вочевидь має певний запас ракет. А з урахуванням того, що вони взагалі не використовуються, запас існує.

Нагадаємо, офіційно відомо, що Україна раніше отримала дві батареї Patriot від Німеччини, по одній від США і Нідерландів. Хоча Нідерланди обіцяли дві (чи надали другу, невідомо). В червні Німеччина має надати ще один Patriot. Також одну батарею обіцяють США.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Три способа слепить красивые вареники (видео)

25.12.2015 - 19:05
Излюбленная еда украинцев – вареники. Чем бы их не наполнили – они всегда вкусные. Предлагаем три способа лепки этого замечательного блюда, для того, чтобы они были еще и красивыми, как ...

Манчестер Юнайтед выиграл Лигу Европы: видео голов Погба и Мхитаряна

24.05.2017
В столице Швеции Стокгольме завершился финал Лиги ...

На Кубе разбился Boeing-737: появилось видео

18.05.2018
На Кубе во время взлета ...