США передадуть Україні 8 систем ППО NASAMS

США в черговий раз пообіцяли надати Україні системи протиповітряної оборони NASAMS, рішення про що було ухвалено ще в липні.

На цей раз зазначено, що всього нам поставлять вісім систем, дві з яких будуть розгорнуті в Україні вже незабаром.

Про це на брифінгу для ЗМІ повідомив високопоставлений представник міноборони США.

«Сполучені Штати вже надали 1400 «Стінгерів», тобто систем ППО малої дальності, і наші союзники та партнери також надали значну кількість ЗРК малої дальності. США також зобов’язались (надати) 8 систем NASAMS та пов’язані з ними боєприпаси, і дві з них будуть в Україні в найближчому майбутньому, а ще шість будуть надані пізніше», — заявив представник міноборони США.

NASAMS інтегрується в загальну систему протиповітряної оборони та отримує дані від усіх інших радіолокаційних станцій та інших засобів огляду повітряного простору.

Основна тактична одиниця NASAMS – батарея. До її складу входять три вогневі взводи (загальний комплект 54 ракети), об’єднаних в інформаційну мережу таким чином, що кожна з трьох станцій радіолокаційних здатна замінити всі інші.

Командний пункт батареї (розміщується на одному з пунктів керування вогнем) може отримувати цільову вказівку від вищого штабу та видавати дані про повітряну обстановку на пункти керування вогнем взводів. Причому всі 54 ракети можуть бути випущені за різними цілями протягом 12 секунд.

NASAMS знаходиться у виробництві і прямо зараз виконується контракт з Угорщиною, яка їх замовила у 2020 році і має отримати їх у 2023 році, а також Литвою, яка замовила додаткові батареї. На стадії виконання контракти з Оманом та Катаром.

Також ці ЗРК у різних версіях перебувають на озброєнні Іспанії, Норвегії, Нідерландів, Литви, Індонезії, Фінляндії та Австралії.

У разі отримання NASAMS Україна зможе значно підвищити можливості протиповітряної оборони як у кількісному, так і якісному складі.

Зокрема, завдяки NASAMS можливо надійно прикрити важливі об’єкти та міста від удару авіації, а також знищувати крилаті ракети. А їхня здатність знищувати балістичні ракети, такі як Іскандер та Точка-У, є більш ніж важливою умовою для України.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Израильтяне сделали танк «прозрачным»

02.07.2016 - 15:30
Израильская компания Elbit Systems анонсировала выпуск шлемов дополненной реальности для экипажей бронетехники Узкие смотровые щели бронетехники вскоре будут восприниматься как пережиток прошлого. Вчера израильская компания Elbit Systems объявила о том, что ...

Украина выиграла у Финляндии и вышла на 2-ое место: видео гола

12.11.2016
Закончился первый тайм матча четвертого ...

Видео фантастического гола Диего Перроти в ворота «Виктории»

25.11.2016
В матче Лиги Европы «Рома» выиграла ...

Гройсман показал видео первого полета нового украинского самолета Ан-132

31.03.2017
Премьер-министр Владимир Гройсман с гордостью ...