Скажений собака за один день покусав у Вінниці 6 дітей і 4 дорослих

Наприкінці березня у Вінниці – вперше за багато років – зафіксували випадок сказу у собаки, а також доволі велику кількість постраждалих через укуси. Зокрема, протягом лише одного дня пес покусав десятьох вінничан.

Нагадаємо, 29 березня у Головному управлінні Держпродспоживслужби у Вінницькій області були змушені офіційно підтвердити не тільки зростання випадків захворювання тварин на сказ, а й факт. Так, 27 березня у Вінниці (мікрорайон Малі хутори) зафіксували захворювання безпритульного собаки на сказ. За результатами розслідування фахівців стало відомо, що хвора тварина травмувала 15 осіб.

Сьогодні, 5 квітня, гендиректор ДУ «Вінницький обласний центр контролю і профілактики хвороб» Ігор Матковський повідомив, що десять людей постраждали від собаки за «один раз».

«Одна собака покусала 6 дітей і 4 дорослих. Десять людей за один раз. Потім ця собака загинула і на розтині в неї був підтверджений сказ», – розповів керівник установи.

За його словами, всі постраждалі отримують сироватки. Її є в достатній кількості. Препарати замовляють з урахуванням підвищеної потреби. Зважаючи на складну епідситуацію, Ігор Матковський радить при підозрах на захворювання тварини, яка скоїла напад, звертатися за допомогою. Кількість постраждалих може збільшуватися.

«На минулому тижні було 17 таких випадків,17 звернень за один тиждень», – наголошує Ігор Матковський.

Нагадаємо, що вінничанам, які проживають у мікрорайонах, де були випадки сказу, потрібно обов’язково робити щеплення своїм домашнім улюбленцям. Також він зазначив, що носієм сказу можуть бути не лише лисиці, борсуки, собаки чи кішки…

«Це не лише лиси, наприклад, зовсім маленькі ссавці, навіть звичайні миші можуть бути переносниками такої хвороби, як сказ», – додав Матковський.

У вересні минулого року трагічна смерть сталась у Могилів-Подільському районі. Після виявлення симптомів сказу жінку госпіталізували, але через декілька днів вона померла. Смерть людини від сказу зафіксована на Вінниччині вперше за 15 років.

Її покусала домашня кицька, яка наступного дня зникла. Люди не звернули на це уваги…

До речі, в січні 2018 року на Вінниччині був випадок нападу скаженого борсука. У селі Попівці Барського району дика тварина напала на місцеву родину. Постраждалі звернулися до райлікарні, а на околицях населеного пункту влада ініціювала проведення карантинних заходів. Подвір’я господині, в якому буяв борсук, село Попівці та територія в радіусі 5 кілометрів були тоді оголошені неблагополучними.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Кривом Роге возле горисполкома люди кормят крыс: видео

09.01.2018 - 16:42
Забавную историю в соцсетях рассказали жители Кривого Рога. У них в городе прямо перед зданием горисполкома поселились крысы, которые вскоре стали любимцами у тех, кто гуляет поблизости. Живут грызуны в ...

Гладковский снял свое видео в ответ на разоблачение Бигуса

05.03.2019
Сын уволенного вчера президентом Порошенко ...

«Третья сила» нанесла эффективный удар по оккупантам Донецка: видео

27.05.2018
Лидер Украинской Добровольческой армии Дмитрий ...