Швеція передає Україні САУ Archer і БМП Stridsfordon

Уряд Швеції ухвалив рішення передати Україні вісім самохідних артилерійських установок Archer. Про це сказав міністр оборони країни Пол Джонсон, повідомляє Dagens Nyheter 16 березня. Тут варто пригадати, що в січні шведські ЗМІ припускали, що Україні нададуть 12 таких САУ…

«Вони дадуть українцям можливість вивести з ладу російські артилерійські системи… Можна сказати, що система Archer – це снайперська гвинтівка, а не дробовик. Саме здатність завдавати надглибоких ударів по артилерійській системі супротивника робить Archer унікальним», – сказав Джонсон.

Він зазначив, що Archer не може зрівнятися за дальністю стрілянини з американською реактивною артилерійською системою Himars, але вона стане гарним доповненням до РСЗВ.

Згідно з додатковими поправками до бюджету Швеції, поданими до парламенту, уряд також просить передати Україні 10 танків Leopard 2, 50 бойових машин піхоти Stridsfordon 90, системи ППО та протитанкові засоби. Вся ця зброя оцінюється у суму понад 6 млрд. шведських крон – понад 570 млн. доларів.

Очікується, що Україна отримає установки Archer за кілька місяців після того, як на них будуть встановлені комп’ютери для управління вогнем та пройде навчання українського персоналу. Також поряд з Україною буде створено логістичний хаб для обслуговування та ремонту САУ.

Швеція зараз має 48 одиниць САУ Archer, з яких 24 використовуються шведськими Збройними силами. Інші установки були на зберіганні і будуть передані Україні або продані Великій Британії.

САУ Archer є прикладом нової західної артилерії, яку називають найкращою у світі. Цю установку розроблено нещодавно, прототипи почали з’являтися з 2005 року, а на озброєння шведської армії САУ стала у 2013 році. Виробником Archer є відома транснаціональна компанія BAE Systems, задіяна у проектах виготовлення військових літаків F-35 Lightning II, Eurofighter Typhoon, бойових машин M2/M3 Bradley, бронетранспортерів M113 (APC), САУ M109 Paladin та гаубиць M777, танків Challen.

САУ Archer виступає чудовим прикладом західного озброєння, яке краще за інших у швидкості стрілянини. Комплект із 21 снаряду Archer випускає за 2,5-3,5 хвилини з можливістю зміни траєкторії польоту. САУ універсальна у питанні застосування, адже залежно від снаряда може вразити бойові порядки, фортифікаційні споруди, склади, скупчення броньованої техніки.

Archer демонструє баланс у потужностях, мобільності, швидкості розгортання та захищеності екіпажу. Складається враження, що виробник не йшов на компроміси в жодному пункті, коли створював це САУ, тому установка має низку переваг: повністю автоматизований процес стрілянини, захоплення рухомих та нерухомих цілей, всепогодність та здатність працювати вночі, висока прохідність.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Video >>

В Краковце полиция задержала голую девушку, встречавшую Саакашвили: видео

10.09.2017 - 13:19
Если 9 сентября основные события в Украине разворачивались в Днепре и Виннице, где праздновали Дни города, а мероприятия посетили президент П. Порошенко, премьер В. Гройсман и спикер ВР А. Парубий, ...

Священника-сепаратиста увидели на видео с проституткой и кнутом

06.03.2017
Харьковский священник Александр Каневский стал ...

Лещенко разрешил сделать видеосъемку в своей дорогой квартире

10.12.2017
Нардеп Сергей Лещенко показал журналистам ...

Наглый енот отобрал у мужчины еду: видео

18.03.2018
В то время, как бездомные ...