Швеція офіційно стала членом НАТО

Розв’язанням війни проти України Путін досягнув здавалося неможливого — суттєвого розширення НАТО за рахунок двох великих країн північної Європи.

Сьогодні Швеція офіційно приєдналася до Північноатлантичного альянсу і стала його 32 членом. Про це свідчить відповідний протокол, опублікований на сайті Держдепу США 7 березня.

Протокол про приєднання скандинавської країни до Альянсу набув чинності, повідомило відомство.

Церемонія підняття прапора Швеції у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі має відбутись у понеділок, 11 березня.

Як відомо, Угорщина залишалася останньою країною, яка не ратифікувала заявку на вступ Швеції до НАТО з 2022 року. 26 лютого парламент Угорщини схвалив заявку Швеції. А 5 березня президент Угорщини Тамаш Шуйок підписав ратифікацію членства Швеції у НАТО.

Минулої весни Фінляндія офіційно вступила до НАТО і стала 31 його членом. Про це 4 квітня 2023 року сказав державний секретар США Ентоні Блінкен під час церемонії, на якій глава МЗС країни Пекка Хаавісто вручив йому останні необхідні документи.

У 1949 році Альянс створили 12 країн-засновниць, а саме: Бельгія, Канада, Данія, Франція, Ісландія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Велика Британія і Сполучені Штати Америки.

У подальшому членами НАТО стали Греція і Туреччина (рік вступу 1952), Німеччина (1955), Іспанія (1982), Чехія , Угорщина і Польща (1999), Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Румунія, Словаччина і Словенія (2004), Албанія і Хорватія (2009), Чорногорія (2017) та Північна Македонія (2020).

  • Підстави для процесу розширення Альянсу закріплено у Статті 10 Північноатлантичного договору.
  • У статті 10 йдеться, що до НАТО може вступити будь-яка «європейська держава, яка в змозі просувати принципи цього Договору і здійснювати внесок у підтримання безпеки у Північноатлантичному регіоні».
  • Будь-яке рішення стосовно запрошення нових членів затверджується Північноатлантичною радою – найвищим політичним органом, що ухвалює рішення в НАТО на основі консенсусу між усіма державами – членами.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Водитель снял на видео сход снежной лавины, накрывшей его машину

08.03.2019 - 11:53
Водители на шоссе в каньоне «Десять миль», который находится между Фриско и Коппер Маунтин, стали свидетелями, как снежная лавина сходит с горы и приближается к дороге. К счастью, никто не ...

Мастерский разворот длинномерного грузовика на узкой дороге

18.12.2015
У водителя длинномерного грузовика возникла ...

ВСУ уничтожили ДОТ террористов с помощью ПТУР: новое видео

16.02.2019
Фронтовой волонтер Юрий Мысягин опубликовал ...