СБУ повідомила про підозру полковнику РФ за авіаудари по Вінниччині
На підставі зібраної доказової бази слідчі СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомили про підозру російському полковнику Олегу Скітському – командиру 121-го важкого бомбардувального полку.
Як повідомляє пресслужба СБУ, за наказами зловмисника сталась низка ракетних ударів по критичній інфраструктурі – ключовим енергогенеруючим підприємствам та підстанцімї у Київській, Житомирській, Кіровоградській та Вінницькій областях.
Для вогневого ураження енергооб’єктів окупанти підіймали у повітря ракетоносці-бомбардувальники Ту-95, з яких випускали по Україні стратегічні крилаті ракети Х-101. У результаті ворожих обстрілів були загиблі і десятки поранених серед цивільного населення. Крім того, повітряні атаки призвели до масового знеструмлення у холодну пору року житлових будинків, лікарень, шкіл та дитсадків.
Скітському заочно повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 та ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв ведення війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб). Тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності за злочини проти нашої держави.
Нагадаємо, у липні Фонд Клуні «За справедливість», Legal Action Worldwide (LAW) і Truth Hounds спільно подали до Комітету ООН з прав людини скаргу від імені 18 постраждалих унаслідок ракетного обстрілу міста Росією.
«10 липня Truth Hounds спільно з Clooney Foundation for Justice подали скаргу до Комітету ООН з прав людини щодо порушення права на життя загиблих в результаті атаки «Калібрами» Вінниці 14 липня 2022 року. У неділю якраз буде річниця цієї трагедії», – повідомила представниця Truth Hounds Зера Козлиєва.
За її словами, Фонд Клуні разом із партнерами провів розслідування на основі даних, отриманих під час польових місій, та аналізу відкритих джерел щодо обставин обстрілу. Його результати та детальний юридичний аналіз, підкріплений експертними висновками провідних науковців, доводять, що обстріл у Вінниці порушує право на життя як цивільних осіб, так і військовослужбовців.
Скаржники закликають Комітет ООН з прав людини визнати, що дії Росії під час цього незаконного нападу порушили право постраждалих на життя, та постановити виплату репарацій сім’ям загиблих.
Подання скарги є новим кроком у зусиллях Фонду Клуні притягнути Москву до відповідальності за злочини, скоєні в Україні.
Подпишитесь на новости