Саудити жорстко попередили ОПЕК+ щодо цін на нафту
Світові ціни на нафту можуть знизитися до $50 за барель, якщо члени ОПЕК+ не будуть дотримуватимуться узгоджених лімітів видобутку.
Про це сказав міністр нафти Саудівської Аравії Абдель Азіз бен Салман, повідомляє The Wall Street Journal у середу, 2 жовтня.
Саудівський міністр назвав «шахраями» ті країни, які не дотримуються домовленостей. Інші учасники картелю сприйняли його слова як завуальовану загрозу та сигнал про готовність розпочати цінову війну задля збереження частки ринку, пише газета.
Серед країн, які порушують квоти, Абдель Азіз бен Салман особливо виділив Ірак. За даними S&P Global Ratings, у серпні ця країна виробляла на день по 400 тис. барелів понад встановлений ліміт. Також міністр вказав на Казахстан, видобуток нафти якого має зрости завдяки запуску родовища Тенгіз потужністю 720 тис. барелів на день.
Саудівська Аравія дала зрозуміти, що немає сенсу додавати більше барелів, якщо для них немає місця на ринку, і що деяким краще заткнутися і дотримуватися своїх зобов’язань перед ОПЕК+», — розповів один із делегатів, які були присутні на зустрічі.
У середу міністри моніторингового комітету ОПЕК+ обговорять можливість пом’якшення обмежень у грудні.
Нагадаємо, нещодавно саудити вирішили збільшити видобуток, щоб повернути втраченні ринки збуту. Після цього ціни почали падіння (вчорашній удар Ірану по Ізраїлю тимчасово знову поміняв тенденцію).
«Чорне золото» дешевшає на повідомленнях про намір Саудівської Аравії збільшити видобуток, щоб повернути собі частку ринку. Як пише Financial Times з посиланням на джерела, королівство планує відмовитися від свого неофіційного цінового орієнтира у $100 за барель нафти й збільшить видобуток, щоб відвоювати свою частку ринку, навіть якщо це призведе до зниження цін.
Газета стверджує, що саудівський уряд більше не хоче й надалі поступатися часткою ринку іншим виробникам нафти, і вважає, що має достатньо джерел фінансування, серед яких міжнародні резерви та облігації, щоб витримати період зниження цін на сиру нафту.
Саудівська Аравія зараз видобуває 8,9 млн барелів на добу – найменше з 2011 року, якщо не рахувати періоду пандемії та атаки безпілотників на родовище Абкайк у 2019 році.
За планами, тепер країна має поступово – щомісяця на 83 тис. барелів на добу – відновити свій видобуток на 1 млн барелів до грудня 2025 року. Ці темпи можуть виявитися швидшими, якщо інші країни не будуть дотримуватися домовленостей у межах угоди ОПЕК+, стверджує видання.
Відомо, що у межах угоди ОПЕК+, спрямованої на підтримку цін на нафту, Саудівська Аравія взяла на себе більшу частину добровільного зменшення видобутку. За останні два роки вона скоротила його на 2 млн барелів на добу, що становить понад третину від загального скорочення в ОПЕК+.
Є проблеми з нафтою і в РФ. Обсяги постачань російської нафти впали минулого тижня до найнижчого рівня з липня, що призвело до скорочення доходу РФ до найнижчого показника за останні вісім місяців. Експорт нафти знизився до 3,1 млн барелів на добу, а зупинка терміналу Козьмино спричинила різке падіння постачань. Про це повідомив Bloomberg 24 вересня.
Подпишитесь на новости