Російський винищувач Су-27 збив американський MQ-9

Російський винищувач Су-27 під час перехоплення пошкодив над Чорним морем американський розвідувально-ударний БПЛА MQ-9 Reaper внаслідок чого беспілотник довелося затопити. 

Про це йдеться у заяві командування сил США в Європі.

«Сьогодні два російські літаки Су-27 здійснили небезпечне і непрофесійне перехоплення безпілотного літального апарату розвідки, спостереження і рекогносцировки MQ-9 ВПС США, який перебував у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем», — йдеться у заяві.

Повідомляється, що приблизно о 7:03 ранку за центральноєвропейським часом один з російських літаків Су-27 зачепив турбогвинтовий двигун MQ-9, внаслідок чого американські сили були змушені затопити MQ-9 у міжнародних водах.

«Кілька разів перед зіткненням Су-27 скидали паливо на MQ-9 і пролітали перед ним у нерозважливий, екологічно небезпечний і непрофесійний спосіб. Цей інцидент демонструє не лише брак компетентності, але й небезпечність і непрофесіоналізм», — йдеться у заяві.

Американське командування повідомляє, що MQ-9 виконував рутинні операції в міжнародному повітряному просторі, коли його перехопив і збив російський літак, що призвело до катастрофи і повної втрати MQ-9.

«Фактично, цей небезпечний і непрофесійний вчинок росіян ледь не призвів до катастрофи обох літаків. Літаки США і членів Альянсу продовжуватимуть діяти в міжнародному повітряному просторі, і ми закликаємо росіян поводитись професійно і безпечно», — заявив генерал ВПС США Джеймс Б. Хеккер, командувач ВПС США в Європі і Африці.

Байдена проінформували

Президент США Джо Байден був поінформований про інцидент з затопленням американського безпілотника MQ-9 Reaper у Чорному морі після зіткнення з російським винищувачем Су-27.

Про це повідомив координатор з питань комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі, повідомило CNN.

Байдена проінформував його радник з національної безпеки Джейк Салліван.

Кірбі зазначив, що перехоплення російськими літаками американських над Чорним морем — не рідкість. Він додав, що протягом останніх тижнів були й інші перехоплення.

Але він підкреслив, що епізод, який стався у вівторок, був унікальним з огляду на те, наскільки «небезпечними, непрофесійними і нерозважливими» були дії Росії.

Верховний головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі поінформував держави-члени Альянсу про інцидент у Чорному морі, пов’язаний із зіткненням російського Су-27 і американського безпілотника Reaper.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Video >>

В Виннице на пожилую женщину упало дерево

17.06.2016 - 16:20
Около полудня 17 июня в результате сильного ветра на 62-летнюю винничанку упало дерево. Падая, крона задела и оборвала линию электропередач. Это замедлило скорость падения. Поэтому женщина чудом осталась жива. Как ...

Дженнифер Лопес на 48-летие надела «голое» платье: видео

24.07.2017
Популярная американская певица Дженнифер Лопес ...

К Саакашвили в гостиницу пришли силовики: видео

12.09.2017
Утром 12 сентября в гостиницу ...