Росія скоїла масу злочинів на території України, – Пентагон

Існує безліч свідчень того, що російські окупаційні війська вчиняють систематичні військові злочини у кожному регіоні України, який перебуває під їхнім контролем. Про це заявила посол із особливих доручень у справах глобального кримінального правосуддя Державного департаменту США Бет Ван Шак 21 листопада, пише CNN.

Вона уточнила, що до цих військових злочинів належать навмисні та невиборчі напади на цивільне населення та елементи громадянської інфраструктури, жорстоке поводження з цивільними та військовополоненими та спроби приховати ці злочини, інформація про страти, катування та сексуальне насильство.

«Є переконливі свідчення про фізичне та психологічне насильство, у тому числі страти без суду в рамках операцій, а також про насильницьке переміщення та депортацію, у тому числі тисяч українських дітей, які були викрадені та насильно усиновлені сім’ями в Росії», — наголосила Бет Ван Шаак.

Вона також згадала про створену Росією «велику транснаціональну інфраструктуру фільтраційних операцій, через яку зараз проходять тисячі громадян України», що є порушенням міжнародного права.

«Існують переконливі повідомлення, що описують фізичне та психологічне насильство, включаючи страти без судочинства як частину операцій, а також примусове переміщення та депортацію, включаючи тисячі українських дітей, викрадених та насильно усиновлених сім’ями в Росії», — сказала вона.

Представниця Держдепу зазначила, що Росію звинувачують і у навмисних ударах по енергосистемах України з метою залишити людей без електрики та тепла. Це дія, яка прирівнюється до військового злочину, наголосила Шаак.

Посол запевнила, що США підтримують Міжнародний кримінальний суд, українську Генеральну прокуратуру, яка вже виявила тисячі інцидентів, які можуть мати статус військових злочинів, а також Слідчу комісію ООН та європейську спільну слідчу групу.

В тему

Вже зафіксовано 130 злочинів окупантів на території Херсонщини

Поліція відкрила кримінальні провадження за фактом пограбування окупантами Каховської філії Херсонського обласного краєзнавчого музею, де було близько 17 тисяч експонатів, а також розграбування окупаційною владою Херсонського краєзнавчого музею. Про це 21 листопада повідомляє Національна поліція.

З села Подо-Калинівка, смт Каланчак, смт Новотроїцьке, міст Генічеськ і Гола Пристань надходять повідомлення місцевих жителів, що до їхніх будинків заселяються російські військові і користуються майном.

На початку листопада російські військові пограбували сільськогосподарське підприємство у Генічеському районі. Окупанти вивезли 1 800 тонн зерна, 360 тонн ячменю, майже 100 тонн гороху й ріпаку, забрали 15 одиниць сільгосптехніки (комбайни, трактори).

Також до поліції надходять повідомлення про катування російськими військовими місцевих жителів Херсонщини. Так жутель Білозерської селищної громади під час окупації населеного пункту зазнав тортур. За словами чоловіка, під час переправи лиманом на човні його затримали військові Росії та помістили в ізолятор, де з нього знущалися і де його катували.

Нагадаємо, правоохоронці продовжують збирати інформацію про воєнні злочини російських окупантів на звільнених територіях. Так у Херсоні під час проведення стабілізаційних заходів виявлено тіло чоловіка із зав’язаними руками і вогнепальним пораненням голови.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Бойцы ВСУ показали, чем их обстреливают оккупанты: видео

01.06.2018 - 15:03
Недавно позиции 93-ей бригады подверглись тяжелому артиллерийскому обстрелу. К счастью, потерь в личном составе не было. Серьезно пострадал лишь грузовой автомобиль. Тогда «третья сила» нанесла ответный удар по оккупантам. Нынче ...

Катастрофа американского стратегического бомбардировщика Boeing B-52 Stratofortress

03.11.2015
Стратегический бомбардировщик Boeing B-52 Stratofortress, ...

Террористы обстреляли жилые кварталы из Града: видео

15.11.2017
Военное телевидение Украины показало видео ...