Росія попередила Киргизстан про «вихід на шлях України»

Росія «гавкає» на всі боки… У Держдумі попередили Киргизстан про «вихід на шлях України», якщо там почнуть змінювати російські назви районів Бішкека. Про це напередодні повідомила радіостанція Говорить Москва з посиланням на заступника голови міжнародного комітету нижньої палати російського парламенту Світлану Журову.

Причиною погроз стало бажання політиків Киргизстану декомунізувати та дерусифікувати назви районів Бішкека. Зокрема, з такою пропозицією виступив спікер парламенту республіки Нурлан Шакієв.

Російський політик назвала заяву Шакієва «першим кроком до повної відмови від російської мови» в Киргизстані та заявила, що «події в Україні теж починалися з цього».

«Це, безперечно, вплине на права росіян у ​​Киргизії, багато з яких там проживають. А потім наступний етап — школи, а потім ще якийсь, і буде, як у Грузії, коли молодь, на жаль, практично не розмовляє російською мовою», — заявила вона.

За її словами, це питання, можливо, обговорюватиметься на найвищому державному рівні в РФ. Журова заявила, що про заклики Шакієва розкажуть голові Кремля Володимиру Путіну, щоб він зробив «зауваження» президенту Киргизстану Садиру Жапарову.

Нагадаємо, місяць тому низка банків у Киргизстані припинили обслуговувати російські банківські картки платіжної системи «Мир» після подібних кроків Узбекистану й Казахстану. Про це 18 жовтня повідомляла киргизька служба Радіо Свобода.

Зокрема припинили обслуговування російських банківських карток Мир такі банки, як Компаньйон, Дос Кредо Банк та Бакай Банк. На сайтах банків зазначається, що це сталося «з технічних причин». Інформації про відновлення роботи сервісу немає.

Після того, як на російські банки було накладено санкції, а міжнародні платіжні системи вийшли з російського ринку, росіяни намагаються обійти санкції і їдуть за банківськими картками в інші країни. Серед популярних напрямків «карткового туризму» називають країни Центральної Азії – Киргизстан, Таджикистан, Казахстан та Узбекистан.

 


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Укроборонпром провел успешные испытания нового боевого модуля «Дуплет», видео

25.04.2018 - 15:33
Новый украинский боевой модуль показал свои возможности. Вчера, 24 апреля, пресс-служба госконцерна «Укроборонпром» показала испытания БМ «Дуплет», проходившие на одном из полигонов Житомирской области. Изначально «Дуплет» разрабатывался для модернизации БМП-2, поэтому ...

Мужик очень смешно почистил дымоход (видео)

02.12.2015
Для того чтобы почистить дымоход, ...