РФ готується до нового наступу, – Столтенберг

Росія готує нову хвилю наступу на Україну. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю каналу BBC Radio 4 у програмі World at One.

Він також закликав не недооцінювати вплив мобілізації, що проводиться в РФ.

За його словами, нині Україна має перевагу на полі бою та нагадав, що це триває вже досить довго. Водночас він вважає, що Київ ще не відчув усіх наслідків так званої «часткової мобілізації», яка проходила в РФ восени.

На думку генсека Альянсу, всі дії свідчать про те, що Росія «готова продовжувати війну і має намір потенційно розпочати новий наступ».

Україна потребує збереження та продовження підтримки з боку західного світу, зокрема  постачання зброї, підкреслив він.

Столтенберг також переконаний, що війна завершиться переговорами з Росією, але важливо створити добрі умови для початку переговорів.

«Те, що Україна може досягти за цим столом, повністю залежить від сили на полі бою», — підсумував Столтенберг.

На думку Столтенберга, Німеччина та інші країни НАТО повинні продовжувати постачання зброї Україні — це найшвидший шлях до миру.

Резніков, Залужний, Сирський — ще 15 грудня три військових топи України синхроно зробили заяви про те, що Україну очікує ще один наступ російських окупантів.

Або так співпало, або є якийсь замисел у цих попереджень. Наприклад, необхідність розбудити тих наших західних партнерів, хто на фоні успіхів ЗСУ вирішив, що можна розслабитися і зменшити допомогу. Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Росія може почати нову хвилю наступу у рамках війни проти України вже у лютому. Такі терміни пов’язані з підготовкою мобілізованих солдатів. Про це він сказав в інтерв’ю The Guardian.

За словами Резнікова, у рамках так званої «часткової мобілізації» Росії вдалося призвати близько 300 тисяч людей. З них 150 тисяч Москва вже використовує для посилення своїх підрозділів, а ще 150 тисяч – ретельно готує до майбутніх наступів. «Друга частина мобілізованих, приблизно 150 тисяч осіб, приступила до навчальних курсів у різних таборах. Вони готуються щонайменше три місяці. Отже, наступну хвилю наступу спробують почати швидше за все у лютому, як і минулого року. Це їхній план», – зазначив міністр.

Нагадаємо, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що росіяни готують близько 200 тисяч нових солдатів, і не сумнівається, що вони знову підуть на Київ.

В свою чергу, командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський в інтерв’ю The Economist зазначив, що, судячи з луганського досвіду, мобілізаційна кампанія президента РФ Володимира Путіна може спрацювати.

Досить добре підготовлені солдати зараз масово з’являються вздовж усіх східних фронтів, деякі з них прибувають «з глибини Росії, в тому числі… зі східних районів і Уралу». Це викликає занепокоєння, каже генерал, але ще більше занепокоєння викликає забезпечення України зброєю.

«Росіяни не ідіоти. Вони не слабкі. Той, хто їх недооцінює, приречений на поразку», — вважає командувач.

На питання, як має виглядати для України перемога, Сирський відзначив: «Ми перемогли, коли ворог знищений і ми стоїмо на своїх кордонах», однак він не впевнений, що це станеться найближчим часом. У найближчому майбутньому, за його словами, Україна вестиме «активну оборону».

Проте видання зазначає, що послужний список командувача свідчить про те, що у нього в рукаві може бути щось більш амбітне.

«Скажу лише, що ми уважно вивчаємо ворога. І на кожну отруту є протиотрута», — зазначив Сирський.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Трактор чудом избежал столкновения с поездом: видео

30.08.2017 - 02:00
Британский портал SWNS опубликовал видеозапись, сделанную камерой в кабине машиниста поезда недалеко от города Лестер. На записи видно, как поезд едва не сбил на переезде трактор с прицепом. Транспортные средства ...

Как отмыть графин с узким горлышком (видео)

08.11.2015
Многие сталкивались с проблемой мойки ...