РФ готує випробування ядерної ракети Буревісник

Росія, ймовірно, готується випробувати свою міжконтинентальну крилату ракету Буревісник, яка може нести ядерний заряд. Про це 2 жовтня повідомляє The New York Times.

Ця путінська «лякалка» до цього зазнала декілька невдач при іспитах.

Видання проаналізувало супутникові знімки аеродрому Рогачово, що на острові Північний Архангельської області РФ. Журналісти помітили пересування літаків і транспорту. Це може свідчити про підготовку до випробувань ракети Буревісник або SSC-X-9 Skyfall, які вже випробовували у 2017 і 2018 роках.

Протягом останніх двох тижнів у цьому районі також відстежували літаки-розвідники США, а в авіаційних повідомленнях попереджали пілотів уникати прилеглий повітряний простір.

На початку серпня на авіабазі Рогачово два російські літаки, які збирають дані про пуски ракет, були припарковані приблизно за 160 кілометрів на південь від місця запуску.

Буревісник — це міжконтинентальна крилата ракета, яка, як заявляють росіяни, нібито здатна бити по цілях за тисячі кілометрів. Вона є одним із шести видів стратегічної зброї разом із такими як балістична ракета Кинджал і гіперзвуковий планувальний блок Авангард.

Секретний характер і місце віддаленого запуску ускладнюють визначення того, чи ракету вже випробували, чи тільки планують, чи, можливо і те, і інше.  

The New York Times також припускає, що РФ може тестувати тільки ракетний двигун або компонент самої ракети.

Відомо, що раніше Росія вже провела 13 випробувань між 2017 і 2019 роками, і всі вони були невдалими, згідно зі звітом некомерційної групи, яка займається контролем над озброєннями, Nuclear Threat Initiative.

А ракета, запущена в 2019 році, зазнала аварії та, зрештою, вибухнула під час спроби відновлення, вбивши сімох людей, – пише видання із посиланням на офіційних осіб США.

1 березня 2018 року президент Росії оголосив про інтернет-голосування за назви нових видів озброєння, а 23-го числа оголосив підсумки. Вони показали, що все ж таки серед росіян немає єдності, а варіанти, що перемогли, випередили «конкурентів» всього на кілька голосів.

Зазначимо, йдеться про розробки 1980-х, які за генсека М. Горбачова були згорнуті, а пізніше доопрацьовані і видані Путіним як нові види озброєння. Крилата ракета з ядерною енергоустановкою отримала назву Буревісник. Цю назву на сайті міноборони РФ тоді підтримали 34,8% учасників конкурсу. За назву Пальміра проголосувало майже 33%, а за Сюрприз – 32,5%. Підводний безпілотник з ядерною енергетичною установкою, здатний нести ядерні боєприпаси, назвали Посейдоном. Цей варіант отримав підтримку 36,9% тих, хто голосував. Аврора набрала лише 32,5%, а Прибій – близько 30,5%.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Человек-Магнит из Винницы

18.11.2015 - 17:25
Необъяснимые явления с 54-летним винничанином Петром Безбожным происходят уже два месяца. Он внезапно стал «человеком-магнитом». Причем, в последнее время его «магнетизм» явно прогрессирует. Если поначалу мужчина мог притягивать лишь металлические ...

Видео, из-за которого Ляшко могут посадить, покоряет Интернет

15.07.2016
Лидер Радикальной партии Олег Ляшко ...