Путін вибрав тактику випаленої землі, – Блінкен

Держсекретар США Ентоні Блінкен назвав варварськими дії Росії щодо виведення з ладу електропостачання та інфраструктури в Україні, пише Politico.

Блінкен сказав, що президент Росії Володимир Путін прийняв тактику випаленої землі, тому що його збройні сили не змогли досягти своїх попередніх цілей у війні проти України.

«Путін намагався стерти Україну з карти, стерти її ідентичність, повернути її назад до складу Росії. Це не вдалося. Тоді він почав захоплювати землі на сході та півдні України. Це не вдалося, бо українські військові відтіснили та повернули багато територій, які захопив Путін», — сказав Блінкен.

«Він намагається використати зиму як зброю, відключити світло, вимкнути тепло, занурити український народ у темряву та холод саме в той час, коли настають зимові місяці. Це справді варварство», — додав він.

В свою чергу, міністр оборони США Ллойд Остін звинуватив Росію у навмисній жорстокості у війні проти України, заявивши, що Москва навмисно обирає як мішень цивільне населення.

«З навмисною жорстокістю Росія ставить під приціл цивільних осіб та цивільні об’єкти. Внаслідок російських атак загинули діти, зруйновані школи та лікарні», — сказав Остін.

Що було раніше

Росія готувалася до масових вбивств в Україні, – RUSI

Військово-політичне керівництво Російської Федерації на початку повномасштабного вторгнення в Україну планувало не лише захоплення території та повалення уряду, а й готувало за інтервенції масові вбивства громадян.

Про це у четвер, 1 грудня, йшлося у доповіді британського Королівського об’єднаного інституту збройних сил (RUSI).Авторами доповіді стали дослідники RUSI Джек Уотлінг та Нік Рейнолдс, колишній радник керівників міністерства оборони та Служби зовнішньої розвідки України Олександр Данилюк та екскомандувач Десантно-штурмових військ Михайло Забродський.

Автори документа розповіли, що Кремль розраховував, що після блискавичного удару українські чиновники втечуть або будуть захоплені, а суспільство не встигне мобілізуватися для спротиву вторгненню.

Окремо ставилося завдання захопити чи знищити учасників Революції Гідності 2013-2014 років. При цьому ФСБ Росії мала затримати місцевих функціонерів та забезпечити фільтрацію цивільного населення.

Українців планували поділити на чотири основні категорії:

  • Непримиренні. Їх планували вбити;
  • Нелояльні. Їх мали переконати чи залякати;
  • Нейтральні. Передбачалося схилити до співробітництва;
  • Повністю лояльні. Вони мали відразу працювати на окупантів.

У доповіді також йдеться про те, що важливим елементом плану повномасштабного вторгнення в Україну була зрада вищого командного складу ЗСУ.

У свою чергу, у Twitter радника глави Офісу президента України Михайла Подоляка йдеться про те, що Кремль готував під час інтервенції масові вбивства громадян.

Він уточнив, що про це свідчить попередній аналіз документів щодо початку російської «спецоперації», як у Кремлі називають широкомасштабну війну проти України.

«Попередній аналіз документів «про початок СВО» каже, що Росія планувала захопити Центральну Україну, знищити уряд, убити десятки тисяч осіб (Буча скрізь), прибрати сліди та медійно видати це за «визволення»», — йдеться у публікації.

Подоляк додав, що після перемоги України ці докази досліджуватиме міжнародний трибунал.

Планували 10-денну війну

Москва планувала, що активна фаза повномасштабного вторгнення РФ в Україну триватиме 10 днів. Після цього Росія хотіла окупувати країну, щоб організувати анексію українських територій до серпня. Про це повідомляється в доповіді того ж самого британського Королівського інституту об’єднаних служб (RUSI), яку підготували військові експерти Джек Вотлінг та Нік Рейнолдс, а також колишній голова РНБО України Олександр Данилюк та екс-командувач Десантно-штурмовими військами України Михайло Забродський.

«Росія планувала вторгнутися в Україну протягом 10 днів, а потім окупувати країну, щоб забезпечити анексію до серпня 2022 року», — йдеться у доповіді.

На думку експертів, Росія планувала, що швидкість атаки та кампанія дезінформації дозволять швидко захопити столицю України. Зазначається, що російський план значною мірою вдався, і війська РФ досягли переваги у співвідношенні сил 12:1 на північ від Києва.

«Однак та оперативна безпека, яка забезпечила успішну дезінформацію, також призвела до того, що російські сили виявилися непідготовленими на тактичному рівні для ефективного виконання плану», — додали експерти.

Зазначається, що тактична компетентність російських військових виявилася значно нижчою за очікування багатьох спостерігачів, що базуються в Україні та Росії і за їх межами.

При цьому, на думку експертів, російські системи озброєння виявилися значною мірою ефективними, і підрозділи РФ з вищим рівнем досвіду мають значний військовий потенціал, але не змогли його реалізувати.


Подпишитесь на новости

 
redtram
РедТрэм Обменный

Коментарі закриті.

Video >>

Уникальное северное сияние сняли на видео

10.11.2017 - 19:31
На фоне ночного неба в американском штате Мичиган сняли необычное северное сияние. Красота – отдельная история. Поражает еще и то, что сама местность находится на широте Каира и Дели, что ...

Россияне высмеяли пропагандиста Соловьева, жмущего штангу: видео

19.11.2017
Подражая Владимиру Путину, некоторые публичные ...