Потужні вінницькі аграрії обрали «Блок Петра Порошенка «Солідарність»

Фермер Леонід Повх: «Першочергове завдання – це підтримка українського села»

bppВраховуючи, що Вінниччина є одним з лідерів по виробництву сільськогосподарської продукції, а в аграрному секторі працюють більшість жителів як сільської місцевості, так і міст, програми розвитку АПК завжди вважалися ключовими для регіону. До їхньої розробки мають залучатися як науковці, так і практики. Саме тому партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» стала ініціатором створення в облраді потужного «аграрного лобі», яке складали би звичайні фермери, керівники невеличких переробних підприємств та сільські активісти. Директор фермерського господарства «Україна», що в Липовецькому районі, Леонід Повх переконаний, що провладна політсила є тією платформою, яка дозволить аграріям формувати доктрину розвитку регіону, створювати умови для розширення підприємницької мережі та збільшувати статки селян, які зараз опинилися в доволі скрутній ситуації.

— Леоніде Івановичу, фермерські асоціації завжди скаржилися на те, що не мають власного лобі в представницьких органах влади, тому в аграрній Вінниччині позбавлені можливостей впливати на програми щодо розвитку сільського господарства. Наскільки нагальною є зміна ситуації?

— Ситуація справді потребує змін. Аграрний сектор постійно розвивається, впроваджує нові інноваційні технології, відповідно мають відбуватися зміни і в законодавстві. Інколи законотворці відверто запізнюються з впровадженням реформ. На жаль, ми спостерігаємо, що їхні пропозиції не відповідають реаліям. Складається враження, що відсутня комунікація між господарниками та тими, хто створює умови існування аграріїв. Потрібен міст, який поєднає два береги, а ним має стати представництво сільгоспвиробників у владі. «Блок Петра Порошенка», розуміючи важливість, є ініціатором створення такого мосту.

У складі робочих груп, які розробляють програми розвитку сільського господарства, повинні працювати аграрії-практики. Люди, які мають досвід роботи в агросекторі, знають проблеми зсередини, мають готові рішення і саме вони повинні бути ініціаторами змін. І виборець сьогодні має розуміти, що економічне зростання в країні у короткостроковій перспективі залежить від розвитку аграрного бізнесу.

 — Назвіть п’ять найбільших проблем для розвитку малого бізнесу в агросекторі?

— Насправді проблем набагато більше. Однією з поширених серед аграріїв проблем є відсутність стабільної цінової політики на зерно. У цьому році на фермерську діяльність суттєво вплинула девальвація гривні. Загалом щороку аграрії сподіваються, що цінова ситуація нового зернового сезону забезпечить відшкодування понесених витрат на його виробництво та створить фінансову основу для подальшого розвитку зернового напряму діяльності. Сподівання не завжди виправдовуються…

Також серед важливих проблем хочу зазначити обмеженість доступу до фінансових ресурсів. Без грошей ми обмежені в діях. Ми давно і голосно кажемо, що потрібно покращити доступ до кредитування для сільськогосподарських підприємств за конкурентними відсотковими ставками та умовами. Розумію, що за це відповідальні уряд, Верховна Рада, але на місцевому рівні ми можемо розробити відповідний проект закону, його підтримає облрада та направить до державних установ. Також хочу наголосити на відсутності ефективної системи підготовки кадрів для здійснення підприємницької діяльності в аграрному секторі.

Чимало власників невеликих фермерських господарств фізично не можуть забезпечити належну матеріально-технічну базу для власної діяльності. Звичайно, так само важко вирішувати наявні проблеми економічного характеру, пов’язані з пошуком вигідних ринків збуту, нестачею матеріально-технічних ресурсів і відсутністю фінансових коштів на його придбання та оновлення, відсутністю потрібних об’єктів зберігання та переробки первинної продукції, що загалом негативно впливає на рівень економічної ефективності їх діяльності.

Вважаю, що Україна повинна більше приділяти уваги саме переробці сільськогосподарської продукції, а не лише торгувати зерном.

— Розкажіть про себе. Чому вирішили присвятити себе роботі на землі?

— Я народився в селі Стара Прилука на Липовеччині. Тут жили і працювали мої батьки. Тут я живу і працюю. У надзвичайно важкі для держави 90-ті роки не було можливостей для заробітку. Заводи працювали, а зарплату люди не отримували роками. Фермерство тоді лише починало розвиватися і мало підтримку від держави. Тоді я вирішив заснувати свою справу. Зразу було дуже важко, але з часом зрозумів, що робота на землі – це моє, це те, що я люблю. Взагалі, люблю робити те, що не робить ніхто. Так працюю протягом багатьох років, поряд зі мною вже працюють мої діти і теж задоволені цією справою.

Фермерське господарство «Україна», яке засновано у 1993 році, створено саме з такими цілями: працювати на землі і дати таку можливість іншим. Сьогодні фермерською діяльністю охоплено чотири райони Вінницької області — Липовецький, Іллінецький, Тульчинський і Калинівський. Ми сіємо зерно, сушимо його, переробляємо і печемо хліб. Вже можу гордо сказати, що налагодили виробництво нашої продукції та активно розвиваємо тваринництво. У селах є робота, а отже, робочі місця і  гідна оплата праці.

— Яким чином місцеві ради можуть допомогти у розвитку фермерства?

— Першочергові питання, де місцеві ради можуть сприяти їхньому вирішенню, це виділення вільних земельних ділянок, а також сприяння в отриманні пільгових кредитів тощо. Фермерство сьогодні є найперспективнішою формою господарювання в малому аграрному підприємництві, воно має потенціал формування та стабілізації середнього класу в суспільстві. Тому на місцевому рівні обов’язок влади сприяти власникам фермерських господарств.

— На теренах Вінниччини останнім часом доволі активною, особливо серед підприємців у сільській місцевості, є Аграрна партія. Чому Ви балотуєтесь саме від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність»?

— Так, балотуюсь від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Саме від них отримав пропозицію підтримки на місцевих виборах. Партія зарекомендувала себе позитивно на парламентських виборах у 2014 році. Я особисто підтримував Петра Олексійовича, коли він балотувався на президентських виборах. Знаю його родину як працелюбних і мудрих господарників. Мабуть, всі аграрії Вінниччини переконалися, що Порошенки створили потужні агропідприємства, запроваджують інновації, створюють нові робочі місця та допомагають іншим. Вони наші – вінницькі.

Тому моє рішення було саме таким. Я готовий працювати з тією політичною силою, яка працює для України і для того, щоб Україна стала сильною та процвітаючою країною.

— Які кроки в першу чергу потрібно зробити депутату, щоб люди не зневірилися у своєму виборі?

— Безперечно, депутат має бути лобістом краю в органах влади. Найперше: підтримки потребує українське село. Необхідно працювати над розвитком сільських територій, забезпечити державну підтримку та оподаткування у сфері сільського господарства, розвивати аграрну політику у сфері науки, освіти та інновацій. Необхідно працювати над покращенням інвестиційної привабливості як України загалом, так і Вінниччини зокрема.

Вважаю, депутат зобов’язаний виправдати високу довіру громадян, а для цього потрібен єдиний крок: працювати чесно. Для людей!

— Кожен день у Вашій приймальні чимала кількість людей. Чим можете пояснити такий кредит довіри ваших земляків?

— Як звичайна людина, яка народилася, виросла та живе у селі, я знаю проблеми своїх односельчан, бо не так давно й сам був у непростих життєвих ситуаціях. По можливості, намагаюся допомагати людям, але не вважаю це предметом для гордості.

— Ваші колеги кажуть, що Ви багатогранна людина – займаєтеся різними напрямами роботи, підтримуєте передові технології, працюєте над новими можливостями. З таким графіком роботи не ризикуєте перегоріти?

— Ні. Такий темп життя мене заряджає та надає сил рухатися далі. Не уявляю, як можна по-іншому. Бути успішним, на мій погляд, — нести велику відповідальність перед собою та суспільством, адже життя ставить переді мною чимало викликів, я не маю права опускати руки чи на щось жалітись. Відверто кажучи, не маю на це часу. Мабуть, єдине про що шкодую – це те, що недостатньо багато часу приділяю своїй дружині, дітям і внукам.

 

Для аграрного регіону важливо мати в представницьких органах влади потужне агарне «лобі». Партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» об’єднала найбільш прогресивних, успішних та патріотично налаштованих господарників, які очолюють сільськогосподарські та переробні підприємства в різних куточках Вінниччини. Окрім директора ФГ «Україна» Леоніда Повха з Липовецького району, це:

Бондарчук Євгеній Михайлович, ПАТ «Явір» (Бершадський р-н)

bondarchuk

 

Кавун Олександр Федорович, ТОВ «Прогрес» (Бершадський р-н)

kavun

Рудченко Сергій Андрійович, МХП «Зернопродукт»  (Бершадський р-н)

rudchenko

Шульга Анатолій Олексійович, ТОВ «ПК «Зоря Поділля» (Гайсинський р-н)

shulga

Онопрієнко Андрій Миколайович, ТОВ «Демидівське» (Жмеринський р-н)

onoprienko

Мороз Павло Андрійович, ФГ «Дар» (Іллінецький р-н)

moroz

Сеніченко Микола Іванович, СТОВ «Хлібороб» (Козятинський р-н)

senichenko

 

 

 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

После первого тайма Хорватия выигрывает у Украины: видео гола

24.03.2017 - 22:42
После первого тайма крайне важного для Украины матча со сборной Хорватии в рамках отборочного турнира на ЧМ-2018 в России дружина Андрея Шевченко проигрывает 0:1. Гол после шикарной атаки на 38-ой ...

Телеканал Конгресса США стал жертвой Раши Тудей: видео

13.01.2017
Дональда Трампа долго убеждали в ...