Помер Геннадій Москаль

Після важкої хвороби помер відомий український політик Геннадій Москаль. Йому було 73 роки. Сумну новину повідомив народний депутат Микола Княжицький у Facebook в неділю, 17 березня.

«Після важкої хвороби помер Геннадій Москаль. Вічна памʼять. Співчуття родині. Він займав багато державних посад, був справжнім патріотом і людиною талановитою», – написав він.

Княжицький додав, що під час Революції Гідності саме Геннадій Москаль попереджав журналістів телеканалу Еспресо про плановані напади на новостворений канал Майдану, а згодом оприлюднив плани влади Віктора Януковича про знищення патріотичних медіа.

Геннадій Москаль народився 11 грудня 1950 року в селі Задубрівка Заставнівського району Чернівецької області. Генерал-лейтенант міліції, кандидат юридичних наук, доцент, народний депутат України VI і VII скликань від партій Наша Україна – Народна самооборона та ВО Батьківщина.

Із 5 березня по 15 липня 2015 року був керівником Луганської обласної військово-цивільної адміністрації.

Із 15 липня 2015 по 11 червня 2019 року обіймав посаду голови Закарпатської ОДА.

Нагадаємо, п’ять років тому Геннадій Москаль повідомив, що переміг рак. За його словами, через боротьбу з хворобою два роки були викинуті з життя.

А у травні 2020 року під час прямого ефіру на одному з телеканалів Геннадію Москалю стало погано. Телепередачу зупинили. Пізніше політик розповів, що інцидент стався через ліки.

Нещодавно, а саме 21 лютого, у віці 86 років пішов із життя борець за незалежність України, в’язень радянських таборів та дисидент Степан Хмара… 1980 року КДБ заарештував Хмару і засудив до 7 років ув’язнення у таборах суворого режиму та 5 років заслання за «українську націоналістичну діяльність». Повернувся в Україну він у 1987, став одним із керівників Української Гельсінської групи – політоппозиції комуністичному режиму. Мав звання Героя України… У вересні 2023 року його госпіталізували у клініку у Відні через болі в спині, проте, незважаючи на свій стан здоров’я, він продовжував вести активну громадську діяльність.

5 січня помер український політик і колишній голова Верховної Ради (1998-2000) Олександр Ткаченко, якому йшов 85-й рік. Він був учасником опозиційної президентові Кучмі «Канівської четвірки» і автор фрази «я не перший, але й не другий». Так він відповів на питання хто в Україні головніший: президент чи голова парламенту? Головою ВР Олександра Ткаченка обрали з 18-го разу. Тоді парламент 3 місяці не міг визначитися з очільником. Так у медіа з’явився термін «спікеріада».


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Вскрылись шокирующие детали перестрелки полицейских в Княжичах: видео

07.12.2016 - 11:19
Водитель полиции охраны рассказал, что в Княжичах первыми стреляли КОРДовцы Пока Генпрокуратура занимается расследованием смерти пяти полицейских в Княжичах, журналисты самостоятельно опрашивают участников этой жуткой трагедии. Водитель полиции охраны Валентин ...

Над Аравией в небе образовалась огромная дыра: видео

19.03.2019
В городе Эль-Айн в Объединенных ...