Перша країна Латинської Америки підтримала трибунал над РФ

Україна заручилася підтримкою Гватемали у створенні спеціального міжнародного трибуналу, який розслідуватиме злочини Росії. Про це повідомив голова МЗС Дмитро Кулеба у Twitter у суботу, 25 лютого.

«У Нью-Йорку я був радий зустрітися з міністром закордонних справ Гватемали Маріо Адольфо Букаро Флоресом. Гватемала – наш вірний друг», – написав Кулеба.

Міністр додав, що під час зустрічі сторони обговорили спільні зусилля щодо притягнення Росії до відповідальності.

«Гватемала стане першою країною Латинської Америки, яка увійде до основної групи зі створення спеціального трибуналу за злочини агресії проти України», – зазначив Кулеба.

Як відомо, до Координаційної групи, що працює над створенням спеціального трибуналу для Росії за воєнні злочини, вже приєднались 25 країн. Про це на брифінгу у четвер, 23 лютого, заявив голова комітету Верховної Ради з питань правової політики Денис Маслов.

На початку повномасштабного російського вторгнення Україна запропонувала створити спеціальний трибунал для РФ, що буде спроможним посадити на лаву підсудних вище військово-політичне керівництво країни-агресора.

«Ще влітку багато хто не вірив зі світових експертів, із політиків взагалі у можливість створення такого трибуналу, то на сьогодні вже 25 країн приєдналися до так званої Координаційної групи, яка предметно опрацьовує модель створення трибуналу», – наводить слова депутата Укрінформ. 

За словами Маслова, Київ запропонував проект статуту трибуналу і модель його роботи. На сьогодні запропоновано три моделі спецтрибуналу.

«Перша модель – це модель створення трибуналу за рішенням Генеральної асамблеї ООН там, де генсекретар ООН на підставі резолюції може підписати договір з Україною про створення такого трибуналу. Нас влаштовує ця модель, це була одна з наших пропозицій», – зазначив парламентарій.

Друга модель, за його словами, це багатосторонній міжнародний договір, відкритий для підписання багатьма країнами.

Третя модель – модель гібридного трибуналу, коли у національній судовій системі України створюється з окремими повноваженнями суд, до якого входять іноземні судді. Вони зможуть розглянути питання відповідальності за злочини агресії проти України.

Водночас Маслов не зміг спрогнозувати, коли може бути створено такий спецтрибунал.

Нагадаємо, раніше голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що у Гаазі буде створено міжнародний центр із розслідування злочину агресії РФ. Суд розпочне роботу у липні цього року.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

В Бердянске при задержании группы воров взорвали гранату, видео

22.01.2018 - 15:11
В центре Бердянска 22 января во время задержания группы квартирных воров произошла детонация гранаты. В результате взрыва погиб злоумышленник, а трое оперативников-розыскников местного горотдела полиции травмированы. Об инциденте в одном ...

Певица Джамала сегодня вышла замуж: фото, видео

26.04.2017
Обрядом Никах соединила свое сердце ...