Норвегія планує виділити Україні понад $7 млрд

Влада Норвегії планує виділити Україні фінансову допомогу у розмірі 75 млрд норвезьких крон (близько $7,3 млрд) протягом п’яти років. Про це повідомила норвезька національна телекомпанія NRK у понеділок, 6 лютого.

Вказано, що сьогодні прем’єр-міністр Йонас Гар Стере та міністр фінансів Трігве Слагсволд Ведум представили пакет допомоги Україні на засіданні з лідерами фракцій у норвезькому парламенті Стортингу.

«Ми пропонуємо виділяти Україні 15 млрд норвезьких крон (понад $1,4 — ред.) щорічно протягом п’яти років. Це 75 млрд ($7,3 млрд — ред.). Існує пропозиція, що цього року 50% буде направлено на оборону України, тобто на військову допомогу, а 50% — на цивільну допомогу», — сказав Стере.

Прем’єр-міністр сподівається досягти угоди про пакет допомоги до 24 лютого — річниці повномасштабного вторгнення Росії на територію України.

Норвегія допомогає Україні збоєю. Наприклад, восени передала нам близько 160 ракет Hellfire, пускові майданчики та блоки наведення, а також прилади нічного бачення зі складів норвезьких збройних сил. Спочатку ракети було придбано для Coastal Ranger Commando – норвезького десантного підрозділу, навченого діяти на прибережних театрах бойових дій, виконуючи роль корпусу морської піхоти та берегової артилерії.

«Ця зброя, про яку просила Україна, і вона стане в нагоді у боротьбі з російськими окупаційними силами. Ракетою легко керувати, її можна використовувати як проти наземних, так і морських цілей», — сказав тоді міністр оборони Норвегії Бьорн Арільд Грам. Норвезькі інструктори провели навчання українських операторів використанню Hellfire.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

18 пикантных кадров, приоткрывающих занавес легендарного кабаре Crazy Horse: видео

22.11.2016 - 20:10
Crazy Horse — знаменитое парижское кабаре, основанное в 1951 году. Его отличительной чертой, изюминкой, стал принцип отбора танцовщиц. Они должны были обладать весьма жестким, ставшим позже характерно узнаваемым «фирменным» набором ...

«Реал» разгромил «Ювентус» в 1/4 ЛЧ: видео фантастического гола Роналду

03.04.2018
Мадридский «Реал» фактически обеспечил себе ...