Норвегія не виключає відправку військових в Україну

В довгостроковій перспективі Норвегія не виключати введення військ в Україну, хоча наразі таких планів немає. Про це заявив глава МЗС Норвегії Еспен Барт Ейде в інтерв’ю Європейській правді.

За його словами, ті розмови, які велися на тему потенційного відправлення західних військ в Україну, були насправді не про бойові підрозділи для прямої конфронтації з російськими силами, а про підтримку, навчання, радників тощо.

«Наразі ми не плануємо відправляти війська. Я не думаю, що в багатьох країн є такі плани. Але з іншого боку, в дуже довгостроковій перспективі я не думаю, що ми повинні в принципі щось виключати», — зазначив Ейде.

Він заявив, що НАТО хоче підтримувати Україну на тому рівні, щоб Україна досягла успіху, а Росія зазнала поразки.

«Але ніякого бажання бути безпосередньою стороною у війні немає, тому що це може призвести до світової війни, якої ми бачити не хочемо», — наголосив міністр.

Раніше президент Франції Еммануель Макрон прокоментував свою заяву про можливе введення військ в Україну. Він не виключив такого кроку, тому що Росія не повинна перемогти у війні.

Країнам Заходу не слід виключати відправлення військ в Україну в довгостроковій перспективі, так як невідомо, як розгортатиметься ситуація на фронті. Про це у п’ятницю, 15 березня, заявила глава МЗС Фінляндії Еліна Валтонен, повідомляло Politico.

«Країни Заходу, зокрема й Сполучені Штати, у довгостроковій перспективі не повинні унеможливлювати відправлення військ до України», — сказала вона. 

У той же час, вона наголосила, що сама Фінляндія нині не відправляє військових в Україну і «не хоче це обговорювати».

Видання підкреслило, що висловлення Валтонен стосується довгострокового гіпотетичного вибору країн-членів НАТО.

«Але не виключено, що європейські країни, які можуть зіткнутися з безпосередньою загрозою з боку РФ, можливо захочуть розглянути цей варіант серйозніше», — вказує видання. 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Сваток из «Зари» забил феноменальный гол «Черноморцу»: видео

02.12.2017 - 19:41
И в жилах украинских футболистов течет бразильская кровь. По крайней мере, когда хотят, они могут показывать финты, достойные южноамериканских «звезд». Так, в Одессе двое игроков луганской «Зари» разыграли комбинацию, которая ...

Виктор Бронюк презентовал новый хит «Альо-на!»: видео

07.12.2016
Поскольку близится пора новогодних корпоративов, ...