Нідерланди скасували продаж своїх F-16

Уряд Нідерландів скасував угоду про продаж своїх винищувачів F-16 приватній компанії Draken International. Про це повідомив нідерландський онлайн-сервіс для аналізу у сфері оборони Oryx у суботу, 20 травня.

«Нідерланди скасували угоду з продажу F-16 компанії Draken International, що залишилися. Легко здогадатися, де вони насправді опиняться», – йдеться у повідомленні.

За даними ЗМІ, компанія Draken International начебто мала отримати 40 винищувачів F-16. Перші 12 винищувачів Нідерландами вже були продані у 2022 році.

Міноборони Нідерландів повідомляло, що 28 винищувачів мають бути виведені з експлуатації до травня 2024 року.

Раніше стало відомо, Британія і Нідерланди створять коаліцію винищувачів для України. Лондон і Амстердам домовилися підтримувати Україну усім – від навчання пілотів до закупівлі літаків F16.

У свою чергу США підтримали спільні зусилля союзників щодо підготовки українських пілотів на винищувачах четвертого покоління, включаючи F-16.

Раніше прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що уряд розглядає можливість передачі Україні винищувачів F-16 та веде переговори зі своїми союзниками. Про це 9 травня писало Reuters.

«Ми активно обговорюємо з Данією, Великобританією, деякими іншими країнами в Європі, а також із США передачу Україні літаків F-16», — сказал Рютте під час візиту до Сан-Паулу.

За його словами, спочатку необхідно досягти угоди між усіма партнерами, як це вже раніше відбувалося в минулому перед постачанням в Україну гаубиць та танків Leopard 2.  

«Ми повинні допомогти Україні в цій боротьбі. Якщо Путін досягне успіху в Україні, а я не думаю, що це станеться, він не закінчить на цьому. Люди хвилюються за власну безпеку в Амстердамі, Берліні, Парижі та в усій Європі», — наголосив Рютте.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

Пьяные дорожники нанесли на асфальт разметку (видео)

14.10.2015 - 17:30
Дорожная разметка, в идеале, должна наноситься ровно и по всем правилам. Но это в том случае если дрога соответствующая и дорожники трезвые. На автомобильный видеорегистратор сняли фрагмент дороги с разметкой, ...

Месси творит чудеса с мячом: видео

31.12.2017
Официальный YouTube-канал Барселоны выложил видео, ...