Нетаньяху зупинив переговори з ХАМАС

Ізраїль припинив переговори з лідерами ХАМАС, які проходили у єгипетському Каїрі за посередництва Катару. Про це заявив прем’єр-міністр Ізраілю Біньямін Нетаньяху, пише Reuters.

Він підкреслив, що вимоги бойовиків стали «безглуздими». 

Глава уряду зазначив, що представники Ізраїлю намагалися досягти припинення вогню в Газі і звільнити понад 100 ізраїльських заручників, що утримуються на контрольованій ХАМАС території, але переговори зайшли у глухий кут. 

«Ми нічого не отримали, окрім безглуздих вимог від ХАМАС. Ці вимоги включають припинення війни і залишення ХАМАС у спокої, звільнення «тисяч вбивць» з ізраїльських в’язниць і навіть є вимоги щодо святого місця в Єрусалимі, відомого як Храмова гора в іудаїзмі і Благородне святилище в ісламі. 

Ізраїльські представники в Каїрі сиділи і слухали, і не було жодних змін: ані на міліметр. Не було і нанометра змін», — сказав Нетаньяху.

Він додав, що поки не відбудеться бодай якихось зрушень щодо списку вимог, у переговорників немає причин повертатися до Єгипту.

Раніше ізраїльські військові завершили ліквідацію «військової структури» ХАМАС у північній частині Сектору Гази. Про це у суботу, 6 січня, заявив речник ЦАХАЛ контрадмірал Даніель Хагарі. Він визнав, що знадобилося три місяці, щоб значною мірою розгромити ХАМАС на півночі Гази і не дати батальйонам терористичного угрупування здійснити широкомасштабні атаки.

Речник ЦАХАЛ попередив, що, незважаючи на перемогу над ХАМАС на півночі Сектору Гази, все ще існує ймовірність спорадичних ракетних обстрілів Ізраїлю з цих районів. Хагарі додав, що нині ЦАХАЛ зосереджений на ліквідації ХАМАСу в центральній і південній частинах Гази.

«Ми будемо робити це іншими методами, ретельно, на основі уроків, які винесли з бойових дій на цей час», – наголосив він.

За словами Хагарі, табори біженців у центральній частині Гази «щільні і повні терористів», а Хан-Юніс – це «підземне місто з розгалуженими тунелями».

«Це займе час, бої триватимуть протягом 2024 року. Ми працюємо за планом, щоб досягти цілей війни: ліквідувати ХАМАС в центрі та на півдні і продовжувати всі зусилля, розвідувальний, оперативний і військовий тиск, щоб повернути заручників», – вказав речник ЦАХАЛу.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Древний иранский горд накрыла мощная пылевая буря: видео

18.04.2018 - 19:46
Один из древнейших городов Ирана 18 апреля попал под пылевую бурю. По полумиллионному Йезду ветер пронесся со скоростью до 100 км/ч. В соцсетях горожане массово публикуют апокалиптические фото и видео. ...

ВСУ провели отработку наступательной операции: видео

28.04.2018
ВСУ провели масштабные учения по ...