Небезпечний павук з’явився на території України

На Одещині, у Національному природному парку «Тузлівські лимани» з’явився рідкісний небезпечний павук. Про це  повідомила адміністрація парку.

Мова йде про чорну товстоголовку (Eresus moravicus). Іноді цього павука ще називають «Сонечко». 

«Він вперше зафіксований науковцями на території нацпарку. Раніше вважалось, що в Україні мешкає лише Eresus кollari. Проте ревізія колекцій і надходження нового матеріалу підтвердили присутність в нас ще одного виду», — розповіли у заповіднику. 

Як зазначили експерти, укус таких павуків дуже небезпечний. Отрута викликає сильний біль і оніміння навколо місця укусу, яке триває 3-6 днів. Однак, як запевнили вони, померти від укусу павука не можна. 

«Вид новий для нашої місцевості, але вже досить активний. Його вже чимало в Ізмаїльському районі Одеської області», — попередили спеціалісти. 

Розмір самців павука сягає 8-11 мм. Вони мають яскраво-червоне черевце з чотирма чорними цятками. Самки трохи більші — 9-16 мм. У вересні самці на кілька днів перебираються у нору до самки для спарювання, після чого вмирають. Потім самиці виготовляють кокон, у якому може визріти до 80 яєць.

Такі павуки зустрічаються в Австрії, Угорщині, Чехії, Сербії, Словаччині та Албанії.

Що було раніше

Вчені створили ліки від інфаркту з отрути павуків

Два роки тому вчені з Австралії розробили ліки на основі отрути павука, який може врятувати життя людям, які перенесли інфаркт міокарда, а також продовжити життя донорським серцям. Результати дослідження були опубліковані в журналі Circulation, повідомляв MedicalXpress.

Як відомо, після серцевого нападу приплив крові до серця знижується, що призводить до нестачі кисню в серцевому м’язі. Нестача кисню робить клітинне середовище кислим, і на молекулярному рівні організм надсилає серцевим клітинам сигнал про смерть.

Десятиліттями дослідникам не вдавалося розробити ліки, які зупиняють цей «сигнал смерті» в клітинах серця. Але фахівці з Університету Квінсленда і Інституту кардіологічних досліджень Віктора Чана Університету Нового Південного Уельсу з’ясували, що білок Hi1a з отрути воронкового павука острова Фрейзер блокує чутливі до кислоти іонні канали в серце, не даючи пройти через них «сигналу смерті».

У підсумку загибель клітин знижується, а виживаність пацієнтів, які перенесли інфаркт, збільшується. Крім того, на думку авторів, створений на основі білка Hi1a препарат зможе істотно продовжити життя донорським серцям.

«Зазвичай, якщо донорське серце перестало битися більш ніж на 30 хвилин до вилучення, серце не може бути використано. Навіть якщо за допомогою нового препарату ми отримаємо додаткові десять хвилин, це може в буквальному сенсі врятувати життя тим, хто перебуває на порозі смерті», — заявив один з авторів дослідження, кардіолог Пітер Макдональд з Інституту кардіологічних досліджень Віктора Чана.

За словами авторів, відкриття не було випадковим. Воно ґрунтується на більш ранній роботі професора Гленна Кінга з Університету Квінсленда, який виявив в отруті воронкового павука острова Фрейзер невеликий білок, який помітно покращує відновлення мозку після інсульту.

Вчені протестували білок Hi1a на клітинах серця людини, а в майбутньому планують провести повноцінні клінічні випробування.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Приспособление для идеальной кладки кирпича (видео)

16.12.2015 - 19:40
Если Вы никогда не занимались кладкой кирпича, то при необходимости выполнения такой работы – изрядно помучаетесь. Именно для этого, хотим, предложит видео-мастер-класс для «чайников». Всего два простеньких приспособления облегчат Вам ...