Нагірний Карабах покинуло майже все вірменське населення

Приблизно 100 тисяч осіб виїхали з колишнього самопроголошеного Нагірного Карабаху до Вірменії. Про це повідомила прессекретарка голови Кабміну Вірменії Назелі Багдасарян, передає News.am.

«Станом на 29 вересня о 20:00 приблизно 98 625 осіб вже прибули до Вірменії», — зазначила вона.

Ці люди, за її визначенням, є насильно переміщеними особами. Всього 20 892 транспортних засоби перетнули міст Хакарі в Лачинському коридорі, який з’єднував Вірменію з колишнім Карабахом.

Нещодавно агентство Reuters повідомляло з посиланням на керівників НГ, що близько 120 тисяч вірмен виказали бажання залишити регіон, оскільки вони не мають наміру жити в Азербайджані та переживають, що можливі етнічні зачистки.

Нагадаємо, що 19 вересня Азербайджан оголосив про проведення «антитерористичних заходів» у Карабаху з метою «відновлення конституційного ладу». Того ж дня Баку висунув умови для припинення операції, включаючи капітуляцію та роззброєння формувань у регіоні. 20 вересня «влада» Нагірного Карабаху прийняла пропозицію щодо припинення вогню, зваживши на відмову влади Вірменії воювати.

Азербайджан оголосив про відновлення суверенітету над Нагірним Карабахом, і його мешканці, головним чином етнічні вірмени, почали залишати регіон. Невизнана Нагірно-Карабаська республіка (Арцах) припинить своє існування з 1 січня 2024 року.

Тим часом азербайджанські силовики затримали щонайменш кількох представників військового керівництва невизнаної вірменської республіки у Нагірному Карабаху. Про це повідомляє «Радіо Азатутюн«. Стало відомо про затримання на блокпосту на шляху до Вірменії Левона Мнацаканяна, який був у невизнаній республіці «міністром оборони» у період з 2015 по 2018 роки. Його повезли до Баку. 

Також затримали колишнього заступника командувача армії невизнаної республіки Давида Манукяна, йому інкримінують скоєння теракту у Карабаху. У Баку повідомили, що затримання відбулося ще 27 вересня. 

Посадовці невизнаної республіки Арцах повідомили виданню, що її так званий президент Самвел Шахраманян веде перемовини з азебрайджанською стороною про безпечний виїзд військово-політичного керівництва з Карабаху. 

Один з анонімних співрозмовників повідомив, що арешт загрожує трьом колишнім «президентам», а також колишньому «міністру закордонних справ» і раднику Шахраманяна Давиду Бабаяну. Reuters повідомляли з посиланням на джерела, що Азербайджан планує арешти близько 200 представників влади невизнаної республіки за звинуваченнями у різних злочинах. 

Раніше повідомляли про затримання на шляху до Вірменії мільярдера та екскерівника «уряду» Карабаху Рубена Варданяна, Єреван буде вимагати його звільнення.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Беринчик нокаутировал в чемпионском бою Аллана Валлеспина: видео

17.12.2017 - 00:09
Украинские боксеры продолжают радовать, пополняя коллекцию чемпионских поясов. Пришла очередь Дениса Беринчика. Денис уже в первом для себя титульном поединке на профессиональном ринге нокаутом победил филиппинца Аллана Валлеспина. Эта победа принесла ...

ВСУ готовы освободить Донецк: видео

17.07.2017
В сети появилось коротенькое видео ...