На Вінниччині зрадник продавав росіянам розвіддані

Через гуманність українських судів зрадників доводиться судити двічі. До суду скеровано обвинувальний акт стосовно жителя Хмільницького району Вінниччини за обвинуваченням у державній зраді. Раніше цього чоловіка вже було визнано винним у виправдовуванні російської збройної агресії.

Як повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури, нині до суду справа надійшла за ч. 2 ст. 111 КК України (держзрада).

«Стороною обвинувачення встановлено, що чоловік, будучи засудженим за виправдовування збройної агресії рф (ст. 436-2 КК України), вчинив новий особливо тяжкий злочин проти основ національної безпеки», – йдеться у повідомленні.

Як довело слідство, обвинувачений встановив контакт з представником т. зв. Придністровського правозахисного центру Союзу російських громад Придністров’я при «Фонді підтримки і захисту прав співвітчизників, які проживають за кордоном», створеному у 2012 році указом російського президента для підтримки «російських співвітчизників», які проживають за межами РФ, у тому числі через надання їм грошової допомоги.

У травні 2023 року обвинувачений ініціативно електронною поштою зв’язався з придністровським «правозахисником» та зобов’язався збирати відомості про українські сили оборони та об’єкти критичної інфраструктури на території Вінницької області та передавати їх іноземній організації. У відповідь отримав запевнення про те, що організація надаватиме йому щомісячну грошову допомогу в розмірі 2285 російських рублів (за нинішнім курсом менше 1000 гривень).

Впродовж липня – жовтня чоловік надав «замовнику» інформацію про розташування об’єктів залізниці, енергетики, поліції та охорони здоров’я в своєму регіоні, за що на особисту банківську картку отримав близько 3,3 тис. грн.

На час слідства і судового розгляду обвинувачений перебуває під вартою.

За вчинення вказаного злочину передбачено 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацію майна.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області.

«Служба безпеки викрила агента ФСБ, який займався підготовкою серії повітряних атак РФ на об’єкти транспортної та енергетичної інфраструктури у Вінницькій області. Для виконання ворожого завдання він розвідував локації вузлових залізничних станцій, які можливо використовувалися для перевезення важкого озброєння та боєприпасів ЗСУ у напрямку передової», — йдеться у повідомленні СБУ про цей випадок у листопаді 2023 року.

Також зловмисник намагався визначити розташування ключових електропідстанцій регіону та отримати інформацію про їхній технічний стан. Як зазначали у СБУ, одержані розвіддані він мав передати своєму «куратору» з ФСБ через анонімну поштову скриньку. «Звіт» передбачав точні координати та фото українських об’єктів з прив’язкою до місцевості й текстовими роз’ясненнями.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Краковце полиция задержала голую девушку, встречавшую Саакашвили: видео

10.09.2017 - 13:19
Если 9 сентября основные события в Украине разворачивались в Днепре и Виннице, где праздновали Дни города, а мероприятия посетили президент П. Порошенко, премьер В. Гройсман и спикер ВР А. Парубий, ...

Беспилотные автомобили Google серьезно приблизились к реальному потребителю

15.09.2015
Компания Google назначила руководителя направления ...

В Эйфелеву башню ударила молния: видео

29.05.2018
Как правило, высокие металлические предметы ...