На Вінниччині засудили директора БФ, який продавав «гуманітарні» автівки

У місті Хмільник Вінницької області голову та засновника «Благодійний фонд «Разом Сила!» Олександра Дорогана визнали винним у продажу авто для ЗСУ.

Про це вказано у рішенні суду. Чоловіка обвинуватили за ч. 3 ст. 201-2 КК України.

Орієнтовно в липні минулого року до обвинуваченого звернувся чоловік, який хотів придбати авто для потреб підрозділів ЗСУ. Той відповів, що є шість машин, але у Польщі. Для їх безперешкодного ввезення він попросив від імені БО «БФ «Волонтерська спільнота «Шанс на життя» направити на адресу Львівської ОВА та Львівської митниці лист-прохання у сприянні ввезення авто як гуманітарної допомоги.

Після ввезення авто під виглядом гуманітарки обвинувачений отримав за них 33 тис. доларів. Надалі для подібної діяльності він залучив ще двох співучасників, і призначив себе директором «Благодійного фонду «Разом Сила!».

За умовами контракту іноземне підприємство UAB IC Logistics на адресу фонду у місті Хмільник Вінницької області доставило 23 автомобілі як гуманітарну допомогу вартістю 3,6 млн гривень.

В судовому засіданні О. Дороган свою вину визнав, щиро розкаявся та показав, що займався підприємницькою діяльністю із ремонту. Після початку повномасштабної війни став перепродавати автомобілі, спочатку купував їх на території України, а згодом розпочав доставляти автомобілі з-за кордону, оформивши як гуманітарну допомогу. Працював для отримання прибутку. Виручені кошти із продажу автомобілів він спрямовував на фінансування створеної ним організації, у складі якої, крім нього, було ще дві особи.

Прибуток між членами створеної ним організації очільник розподіляв самостійно. Чоловік підтвердив, що знав, що скоює злочин, адже ці авто він мав передавати на потреби ЗСУ безоплатно.

Суд взяв до уваги, що обвинувачений вчинив умисні тяжкі злочини щодо предметів гуманітарної допомоги, яка призначалась для відсічі військовій агресії. Тому обвинуваченого засудили до 6 років позбавлення волі. Оскільки він діяв з метою збагачення, то у нього також конфіскують усе майно.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Нападение на школу в России: появилось видео с места жуткой бойни

19.01.2018 - 11:13
В Улан-Удэ девятиклассник набросился с топором на школьников и поджог аудиторию После резни в школе Перми несколько иной, но похожий случай утром 19 января произошел на окраине Улан-Удэ. Сначала ученик ...

Авдеевский кошмар возвращается: фото, видео

25.02.2017
Тяжелая бойня, о которой массово ...