На Вінниччині з’являться мобільні аптеки

Епідемія коронавірусу викрила низку проблем не лише у медичній галузі. У сільській місцевості подекуди люди опинились сам-на-сам з недугами через відсутність як фахівців, так і навіть аптек. Як виявляється, приміром, у Жмеринському районі у деяких сільських громадах немає жодної аптеки.

Як повідомила перша заступниця начальника Вінницької ОВА Наталя Заболотна, оскільки доступність лікарських засобів для людей у сільській місцевості досі залишається проблематичною, у Жмеринському районі працюватимуть над створенням мобільних аптек.

«Наразі у Вінницькій області до програми «Доступні ліки» долучилися понад 500 аптечних пунктів. У Жмеринському районі зокрема – 46. Якщо у місті немає проблем із доступом до аптек, які працюють за програмою реімбурсації, то у селах, на жаль, ситуація протилежна.

Більше того, у деяких сільських територіальних громадах немає аптечних пунктів взагалі. Є потреба щодо відкриття аптек хоча б у 18 населених пунктах», – зазначила вона на підставі аналізу ситуації в одному районі.

Міністерство охорони здоров‘я України поставило завдання, аби до кінця 2024 року у кожній області з‘явилися мобільні аптеки. Вони мають діяти за певним графіком та маршрутом, доставляючи ліки у віддалені куточки області. Також це дозволить відпускати безрецептурні препарати, рецептурну групу препаратів (крім наркотичних засобів та прекурсорів), здійснювати відпуск в тому числі за електронним рецептом та за програмою «Доступні ліки».

«Ми з‘ясували причини того, чому наявні аптеки не долучаються до програми «Доступні ліки». Це потребує значних витрат у співвідношенні з доходом, який приносить аптека у сільській місцевості. Проте ми вдячні соціально відповідальному бізнесу, який долає ці труднощі», – зазначила вона.

В Україні запустили перші мобільні аптечні пункти на Харківщині та Черкащині, а на Донеччині та в окремих прикордонних районах Сумщини стартував пілотний проєкт «Укрпошта. Аптека». Над подібним проєктом працюватимуть у Жмеринському районі, а потім досвід реалізують на території усієї Вінниччини.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Винничане произвели фурор на кастинге Х-фактора

02.10.2016 - 11:55
Винничане не обошли внимание шестой кастинг 7 сезона «Х-фактора» на телеканале СТБ. В отборочном туре, состоявшемся 1 октября, успешно себя показали жюри достаточно известная в областном центре группа The Hypnotunez и обычный ...

Depeche Mode запустили клип в стиле «Города грехов»: видео

10.02.2017
Исключительно в черно-белых тонах снят ...

Возле Горловки взят в плен террорист: видео

24.04.2018
Сегодня после обеда СБУ на ...