На Вінниччині виявили небезпечний рівень нітратів та амонію у Південному Бузі

На Вінниччині рівень нітратів у питній воді у криницях декількох громад перевищує норму майже у три-чотири рази. А в Південному Бузі у квітні зафіксували вміст небезпечної сполуки азоту – амонію, що більший від норми у 34 рази.

Такі результати громадського моніторингу вод у деяких селах Тростянецької, Тульчинської та Ладижинської громад, повідомляють у Центрі екологічних ініціатив Екодія.

Уже декілька років екоактивісти моніторять якість води у громадах Вінниччини. Повторювані з року в рік результати аналізів підтверджують проблему хронічного забруднення нітратами у цій місцевості. Проте аналіз води з Південного Бугу навесні 2024 року буквально вразив концентрацією амонію.

«Висока концентрація сполук азоту: нітратів, нітритів й амонію є токсичною для водного середовища й здоров’я людей. Перевищення безпечних норм – смертельно небезпечне для маленьких дітей, а у дорослих може провокувати виникнення складних захворювань щитовидної залози, серцево-судинної системи й інших, та навіть є фактором розвитку онкологічних захворювань», – зазначає Анна Даниляк, фахівчиня з екологізації сільського господарства Екодії.

За її словами, нітрати потрапляють у воду зокрема через неналежне поводження із добривами, гноєм, стічними водами та іншими відходами господарств та промисловості. Нітрати стікають із поверхневим стоком у водойми, а також просочуються вглиб ґрунту, таким чином потрапляючи у підземні води.

Як наголошують в Екодії, забруднення вод нітратами, особливо у сільській місцевості, – не унікальна проблема, із нею давно борються у ЄС та мають позитивні зрушення. У ЄС працює Нітратна директива, спрямована на запобігання та зменшення забруднення води сполуками азоту із сільськогосподарських джерел. Це включає регулярний моніторинг, зокрема на територіях, де є велика площа сільськогосподарських угідь, висока концентрація поголів’я свійських тварин та птиці тощо. Після виявлення проблемних зон розробляються плани заходів та впроваджуються практики для зменшення вимивання нітратів у воду.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Ласточкин в «Играх приколов» спел песню о декоммунизации и проспекте Путина: видео

03.11.2017 - 22:57
Ведущий нового юмористического шоу «Игры приколов» спел крутую песню юмористического содержания «Декоммунизация». Свою группу для этого номера он назвал «Сектор реверсного газа». Слова под музыку популярного «Сектора газа» прописаны здорово ...