На Вінниччині хочуть відновити Палац Щеньовських

Палац Щеньовських, занедбаний протягом десятиліть, отримав шанс повернутися до життя завдяки проєкту «Спадщина.UA». Знаходиться він у селі Носиківка неподалік від історичного міста Шаргород. Колись належав родині цукрових магнатів.

Палац, який у минулому був центром активної громадського та культурного життя, зазнав занедбання та забуття протягом десятиліть.

Проте тепер планується повернути його до життя завдяки ініціативі «Спадщина.UA» у співпраці з Анастасією Донець, керівницею проєкту та директоркою Малієвецького обласного історико-культурного музею. Головною метою цього проєкту є збереження архітектурної та історичної цінності палацу, виявлення його туристичного потенціалу та сприяння культурно-туристичному та соціально-економічному розвитку місцевої громади.

Планується впорядкування будівлі та території, проведення ґрунтовних історичних та архітектурних досліджень, а також розробка концепції пристосування палацу для подальшого функціонування. У майбутньому він може стати туристичним магнітом регіону, а також служити культурно-туристичним, мистецьким чи готельно-відпочинковим цілям.

«Ми бачимо культурну спадщину як один з елементів національної самоідентифікації українського суспільства та віримо, що ревіталізовані пам’ятки спроможні та повинні ставати ресурсом для господаря, громади та держави загалом», — зазначає засновниця «Спадщина.UA» Ганна Гаврилів.

Правда, наразі невідомо, за чий кошт будуть проведені роботи і коли саме, адже йде війна…


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Виннице на первомайском митинге произошла драка: видео

01.05.2017 - 12:47
Первомай с дракой и под крики «коммуняку — на гиляку!» По случаю 1-го Мая в Виннице на Европейской площади собралась небольшая группа людей пожилого возраста. Возможно, они мирно и провели ...

Как приучить кота к унитазу

10.09.2016
Вы мечтаете, чтобы ваш питомец ...

У границы Украины замечено много российских танков: видео

03.04.2018
Известный проукраинский блогер «IgorGirkin», который отслеживает ...