На Вінниччині батько з сином отруїлися грибами

Після рясних опадів достатньо грибів. Але не тільки істівних…

В Уланівській громаді батько з 9-річним сином отруїлись грибами, схожими на печериці та гливи, зібраними на присадибній ділянці в саду.

Про це повідомляє Уланівська сільська рада з посиланням на ВСП Хмільницький РВ ДУ «ВОЦКПХ МОЗУ».

Захворіли двоє людей з однієї сім’ї, батько та син. Дитині 9 років. Їх у важкому стані госпіталізували, батька – Хмільницьку центральну лікарню, дитину – в Вінницьку обласну дитячу клінічну лікарню.

Як зазначається, люди навіть не ходили до лісу. Гриби вони знайшли поряд з будинком. І вважали що страва має бути їстівна.

У жовтні 2020 року був випадок, коли за один тиждень на Вінниччині було зареєстровано 21 випадок отруєння грибами, у яких постраждали 28 осіб. Тоді було зафіксовано п’ять сімейних осередків отруєнь. Серед постраждалих була навіть дитина 9 років. Проте летальних випадків не сталося. Це означає, що люди не вживали блідої поганки. Як зазначали фахівці, аналіз випадків отруєнь показав, що більшість з них зумовлені вживанням грибів, які помилково сприймаються за їстівні печериці та сироїжки. Отруєння також викликали радівки, маремухи та інші.

Зазначимо, що «маремухи», або «парасольки» є їстівними грибами, проте перед вживанням варто дотримуватись правил термічної обробки, а також не плутати їх з іншими. До речі, порушення правил термічної обробки грибів або збирання їх на узбіччях дороги, як зазначають фахівці, часто призводить до появи клінічних симптомів отруєння.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Найдена суперскоростная замена Wi-Fi, которая имеет высокий уровень информационной безопасности (видео)

16.03.2016 - 14:18
Вполне возможно, что в скором будущем мы сможем подключиться к Интернету, не используя ничего, кроме простой лампы. Li-Fi, или (light fidelity, в пер. «верность свету), это новая беспроводная технология, которая была ...

Хоккеист-виртуоз

21.11.2015
Мы уже публиковали видео невероятных ...

Погба на пресс-конференции убрал со стола бутылку пива, видео

16.06.2021
У звездных футболистов появилась новая ...