МКС видав ордери на арешт Шойгу і Герасимова

Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду (МКС) видала ордери на арешт колишнього міністра оборони РФ Сергія Шойгу і начальника генштабу країни-агресора Валерія Герасимова. Фактично їх хочуть притягнути до кримінальної відповідальності за ракетні удари по об’єктах енергетики в Україні.

Про це повідомила пресслужба суду у вівторок, 25 червня.

Вказано, що ці ордери пов’язані з війною в Україні за ймовірні міжнародні злочини, вчинені з 10 жовтня 2022 року по 9 березня 2023 року.

«Є достатні підстави вважати, що вони несуть індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезазначені злочини», – ідеться в повідомленні.

Палата попереднього провадження визнала, що є підстави вважати, що обидва підозрюваних несуть відповідальність за ракетні удари, завдані росіянами по українській енергетиці. Там вважають, що «очікувані випадкова шкода та збиток для цивільного населення були б однозначно надмірними для очікуваної військової переваги».

Шойгу і Герасимов несуть відповідальність за воєнний злочин, що полягає у здійсненні нападів на цивільні об’єкти (стаття 8(2)(b)(ii) Римського статуту), воєнний злочин, що полягає у заподіянні надмірної випадкової шкоди цивільному населенню або шкоди цивільним об’єктам (стаття 8(2)(b)(iv) Римського статуту), а також злочин проти людяності, що полягає у нелюдських діях, передбачений статтею 7(1)(k) Римського статуту.

«З огляду на те, що основні фактичні твердження належним чином підкріплені доказами та іншими відповідними матеріалами, представленими на даному етапі розгляду обвинуваченням, Палата вирішила, що вимог закону дотримано для видачі запитуваних ордерів на арешт», – додали у МКС.

У березні поточного року Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі видав ордери на арешт командувача дальньої авіації РФ Сергія Кобилаша (на фото) і командувача Чорноморського флоту РФ Віктора Соколова. Їх звинувачують в таких саме злочинах, що й Шойгу з Герасимовим.

Як відомо, 17 березня 2023 року МКС видав ордер на арешт Володимира Путіна, за звинуваченням його в незаконній депортації тисяч дітей з України. Також ордер був виданий на дитячого омбудсмена Марію Львову-Бєлову.

Тоді у Кремлі поспішили заявити, що РФ не визнає юрисдикції МКС і що там вважають його рішення «нікчемними». Разом з тим Путін не поїхав на саміт БРІКС до ПАР, бо йому там загрожував арешт за виданим ордером.

У вересні минулого року Європарламент затвердив резолюцію із закликом до Міжнародного кримінального суду (МКС) видати ордер на арешт самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка через депортацію українських дітей.

Про це йшлося в доповіді про відносини ЄС з Білоруссю. Європарламент засудив незаконне переміщення понад 2 150 дітей, у тому числі й дітей-сиріт, з окупованих Росією територій України до так званих оздоровчих таборів у Білорусі, де їх активно русифікують, щоб стерти національну ідентичність.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Сняли видеопрогноз будущего России (видео)

26.12.2015 - 18:17
Состояние экономики России комментируют все, кому не лень. Кто с оптимизмом, мол, у нас все еще впереди, другие с пессимизмом – приплыли, в общем-то. А вот некие безымянные технари сняли ...