Росія переслідує західні супутники на орбіті
Чотири російські військові супутники здійснили серію маневрів поблизу фінського супутника Iceye-X36, дані якого використовують українські військові. Про це пише видання Spiegel із посиланням на аналітиків компанії космічного моніторингу Okapi.
За їхніми даними, чотири російські апарати серії Космос наблизилися до Iceye-X36 на відстань менш ніж 13 кілометрів. З огляду на швидкість руху супутників на низькій навколоземній орбіті, такі зближення вважаються незвичними та потенційно ризикованими.
Супутники, запущені з космодрому Плесецьк у квітні цього року, почали активно змінювати орбіти з середини травня. Експерти припускають, що Росія могла відпрацьовувати технології некінетичного впливу на космічні апарати, зокрема глушіння сигналів, втручання в передачу даних або засліплення датчиків лазерними системами.
Експертка Німецького інституту міжнародних справ та безпеки Юліана Зюсс вважає, що такі дії можуть бути сигналом країнам Заходу та НАТО щодо потенційної вразливості їхньої космічної інфраструктури.
Водночас фахівці наголошують, що ознак підготовки до фізичного знищення супутника наразі немає. За всю історію космічної діяльності не було випадків навмисного знищення супутника іншої держави в умовах мирного часу.
Нагадаємо, починаючи з вересня 2022 року Україна отримала завдяки проєкту Народний супутник майже 6000 радіолокаційних космічних знімків. Космічний апарат фінської компанії Iceye дозволяє отримувати зображення незалежно від часу доби, хмарності чи погодних умов.
Подпишитесь на новости























