Митрополиту Іонофану оголосили нову підозру

Митрополиту однієї з єпархій УПЦ МП у Вінницькій області, який виправдовував російську агресію, повідомили про нову підозру. Про це повідомив прес-центр Служби безпеки України у п’ятницю, 18 листопада.

У повідомленні сказано, що глава єпархії підготував пропагандистські листівки, у яких виправдовував збройну агресію Росії та тимчасову окупацію східних та південних районів України.

«У своїх «агітках» він закликав до захоплення державної влади та порушення кордону нашої країни», — йдеться у повідомленні.

За інформацією СБУ, прокремлівські матеріали були надруковані серійним тиражем та зберігалися у підсобних приміщеннях церкви. Підозрюваний планував організувати їхню роздачу місцевим жителям через канцелярію єпархії.

Слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за:

  • ч. 3 ст.436-2 (виправдання, визнання правомірної, заперечення збройної агресії РФ проти України),
  • ч. 2 ст. 109 (поширення матеріалів із закликами до насильницької зміни конституційного ладу),
  • ч. 1 ст. 110 (поширення матеріалів із закликами до зміни меж території та державного кордону України) Кримінального кодексу України.

Митрополиту раніше вже вручили підозру за ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та інших ознак) Кримінального кодексу України.

«Наразі триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин викритих правопорушень», — резюмували СБУ.

Мова про митрополита УПЦ МП Іонафана – у світі Анатолій Єлецьких. Іонофан митрополит Тульчинський та Брацлавський (Вінницька область) до 28 серпня 2014 року – архієпископ Херсонський та Таврійський.

Раніше в цьому місяці митрополиту вже оголосили підозру за іншою статтею Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, Собор Української православної церкви Московського патріархату, який пройшов в травні в Києві, висловив незгоду з позицією патріарха Московського Кирила щодо війни в Україні та ухвалив необхідні рішення та зміни до Статуту УПЦ, що свідчать про повну незалежність церкви. Також учасники Собору запропонували налагодити діалог із Православною церквою України, повідомлялося на сайті УПЦ МП 27 травня.


Подпишитесь на новости

 
redtram
РедТрэм Обменный

Video >>

Безработный сын пресс-секретаря Путина оказался богатым мажором: видео

17.08.2017 - 19:23
Сын Пескова не отрицает массу имущества и разгульную жизнь После сбора компромата материального характера на премьера России Дмитрия Медведева Фонд борьбы с коррупцией (ФБК) российского оппозиционера Алексея Навального опубликовал расследование по ...

ДНР обстреляла из артиллерии КПВВ: видео

30.04.2018
Накануне российско-террористические формирования обстреляли КПВВ ...