Мачадо перемогла Трампа у змаганні за Нобелівську премію

Цьогорічна Нобелівська премія миру дісталася не президенту США Дональду Трампу, який також був серед номінантів, а венесуельській політичній діячці Марії Коріні Мачадо. Про це 10 жовтня повідомлено на офіційній сторінці премії в соцмережі Х.

Як зазначено у рішенні Нобелівського комітету, Мачадо удостоєна відзнаки за її послідовну та безкомпромісну боротьбу за демократію у Венесуелі, за відстоювання громадянських прав і прагнення мирного переходу влади від авторитарного режиму до демократичного правління.

У пресрелізі наголошується, що саме Мачадо стала об’єднавчою постаттю венесуельської опозиції, яка змогла подолати внутрішні суперечності та спільно вимагати проведення чесних і прозорих виборів.

Політикині 58 років. У 2011–2014 роках вона була депутатом Національної асамблеї, брала участь у президентських виборах 2012 року й залишалася одним із головних критиків режиму Ніколаса Мадуро. Після виборів 2024 року Мачадо закликала громадян до мирних протестів на підтримку опозиційного кандидата Едмундо Гонсалеса Уррутії. Попри загрози переслідування, вона відмовилася залишати країну й нині переховується.

Дональда Трампа висували на Нобелівську премію миру кілька країн за його зусилля у сфері міжнародного посередництва та мирних ініціатив.

Нагадаємо, на початку жовтня у Норвегії зростала напруженість на тлі активних зусиль президента США Дональда Трампа, який відкрито прагне здобути Нобелівську премію миру. Про це писав Bloomberg.

За даними видання, останніми тижнями Трамп неодноразово публічно наголошував на своїх претензіях на премію. Зокрема, виступаючи на Генасамблеї ООН, він заявив, що “усі визнають: саме він має стати лауреатом”. Як аргумент наводив Авраамові угоди, укладені під час його першого президентського терміну у 2020 році, які відкрили шлях до нормалізації відносин між Ізраїлем і низкою арабських держав.

Також Трамп стверджує, що після повернення у Білий дім у січні 2025 року він припинив щонайменше сім війн (не відповідає дійсності, — ред.).



Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось видео, как российский солдат сжег БТР, разогревая консервы

11.01.2018 - 21:36
В России в прошлом году произошел очень забавный случай с рядовым Семеном Мережниковым. Публичной история стала благодаря опубликованному на Ютуб видео. Мережников попытался разогреть консервы на костре и сжег замаскированный ...

Як зберегти зір

16.07.2016
Наталя Малачкова, кандидат медичних наук, ...