Легендарний американський пілот F-16 зголосився захищати Україну

Американський пілот і ветеран кількох воєн Ден Гемптон заявив, що готовий воювати в Україні, якщо Києву вдасться домогтися постачання літаків F-16. Про це він сказав в інтерв’ю Голос Америки.

Гемптон заявив, що не сумнівається у професіоналізмі українських пілотів, проте на їхнє перенавчання на F-16 піде багато місяців, у той час, як вони потрібні зараз на полі бою.

За його словами, виходом із ситуації може бути залучення приватних військових льотчиків для захисту українського неба.

«Це швидше рішення, ніж відправляти українських пілотів у США на програму навчання. Це буде добре, коли війна закінчиться, але ви повинні спочатку виграти війну, і це один зі шляхів як це можна зробити», — сказав Гемптон.

Він зазначив, що знайдеться чимало американських пілотів, які бажають повоювати в Україні, якщо це питання буде вирішено на рівні уряду.

«Я навіть сам поїду, я стану номером один, можете на мене розраховувати», — наголосив американський пілот.

На рахунку Дена Гемптона 151 бойовий виліт, протягом своєї 20-річної кар’єри він брав участь у війнах в Іраку, Косово та Перській затоці. Його книга «Viper Pilot: Мемуари про повітряні бої» стала бестселером New York Times і була перекладена десятком мов світу.

Нагадаємо, американські військові проводять аналіз навичок українських льотчиків та потреб потенційної навчальної бази щодо підготовки управлінням сучасними західними літаками. Для цього два пілоти прибули до США. Про це 6 березня сказав спікер командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.

«Ідеться про двох пілотів… (У США — ред.) аналізують готовність українських льотчиків, їхній бойовий досвід, їхні знання для того, щоб концептуально зрозуміти, скільки часу знадобиться, які потрібно витратити навчально-матеріальні засоби, яку базу вибрати для потенційного майбутнього навчання пілотів на тому типі літака, який буде визначено і який буде оголошено», — сказав Ігнат.

Спікер командування Повітряних сил нагадав, що F-16 розглядається як найімовірніший для того, щоб стати основним бойовим літаком ЗСУ у майбутньому.

«Ці пілоти — вже досвідчені льотчики і працюють зараз із нашими партнерами, щоб зрозуміти, як можна організувати навчальний процес», — зазначив він і додав, що необхідно також організувати підготовку військових інженерів та інфраструктури України до прийому західної авіатехніки.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Video >>

Террористы продвинулись вперед под Донецком и заняли часть серой зоны: видео

15.05.2017 - 22:03
Пресс-центр штаба АТО опубликовал на своей странице в Фейсбук видеоматериал о том, как два дня назад бойцы ВСУ спасли раненого товарища. На видео спикер штаба Миронович рассказал, что позиции ВСУ, которые ...

Беспилотные автомобили Google серьезно приблизились к реальному потребителю

15.09.2015
Компания Google назначила руководителя направления ...

В России ФСБ арестовала украинца из «Правого сектора»: видео

18.10.2017
Российские спецслужбы реанимируют раскрученную в ...

В Киеве подрались радикалы и полиция: видео

19.01.2017
В годовщину начала столкновений на ...