Кучма видав нову книгу про Україну і Росію

Президент України 1994-2005 роках Леонід Кучма презентував книжку «Україна — не Росія. Двадцять років по тому». Про це повідомляє агенція Інтерфакс-Україна.

Під час презентації книжки Кучма підкреслив: якщо попереднє видання «Україна — не Росія» адресувалося переважно російському читачеві, то «Україна — не Росія. Двадцять років по тому» написана для українського читача.

«20 років тому я хотів на зрозумілих їм прикладах пояснити, чому ми різні нації, чому Україна — не Росія. Чому вони мають залишити нас у спокої, якщо не здатні на рівноправні відносини, на дружбу. Але та ганебна радість, з якою більшість росіян сприймала путінське вторгнення, показала, що марно я тоді намагався щось їм пояснити… Вона тепер не намагається нічого пояснювати, можна сказати, чужим. Вона для українського читача, для своїх. Усі добрі слова про Росію, сказані колись, спалила, випалила сама Росія», — підкреслив автор.

За словами Кучми, він не думав після повномасштабного вторгнення Росії в Україну перевидавати книгу «Україна — не Росія», хоча багато хто цим цікавився. Рішення написати нову книгу виникло після того, як у січні цього року ракета, яка призначалася для великих авіаносних з’єднань, прилетіла у багатоповерхівку в Дніпрі, і на світлині з місця удару він побачив обгорілу книжку «Україна — не Росія».

«Я дивився на фото і подумки бажав, щоб незнайомий читач моєї книжки в будинку, в якому вона була, вижив із цього пекла. А ще… я думав, а що було на тих сторінках, що було в тих рядках, які спалила Росія… Несподівано я подумав, що там було саме те, що я писав росіянам, коли ще вірив, що з ними можна ще якось нормально говорити, щось пояснювати їм. А тепер воно згоріло, все. Саме тоді я вирішив перевидати книгу», — наголосив Кучма.

У щойно виданій книжці автор ділиться своїм поглядом на події ХХ століття й останніх років, розповідає про український і російський національні характери і розвінчує міф про «єдиний народ».

«Двадцять років тому я закінчував роботу над тією книгою з надією. Так, казав я, Україна — не Росія. Але дві держави можуть жити як добрі сусіди, не просто не ворогуючи, а й роблячи одна одну сильнішою. Двадцять років тому до обох країн у мене були теплі почуття. Сьогодні ж я відчуваю безмежну гордість за Україну і безмежний гнів до Росії», — написав Кучма в післямові.

Автор наголошує: сьогодні йому зрозуміло, що «країна Z» ніколи не досягне взагалі нічого. Принаймні доти, доки залишається «країною Z».

Нагадаємо, торік вже у перші дні повномасштабної війни Кучма, коментуючи війну, проклинав Росію. Експрезидент України високо оцінив мужність і самовідданість українців, які захищають свою країну. 

«Українці! Рідні мої! Ми різного віку і статі, ми різної крові й віри, і всім нам сьогодні одне ім’я – Українці. І я гордий бути з вами одного імені. За все своє довге життя я ніколи не відчував стільки гордості, болю та гніву, як за ці дні», – звернувся тоді до громадян України Кучма.

Він відзначив надлюдську мужність, самовідданість і згуртованість воїнів, волонтерів і мирних українців.

За словами Кучми, сьогодні він перебуває «на рідній землі».

«Україна – не Росія. І ніколи не стане Росією. Не дочекаються. Ми вже перемагаємо. І це не зупинити. А на адресу РФ скажу тільки, що приєднуюся до слів моїх співвітчизників, які в один голос кажуть: будьте ви прокляті», – додав екс-президент.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Собака пытается оправдаться перед хозяйкой за уничтоженные вещи (видео)

25.07.2015 - 20:09
Собаки породы хаски известны своей непоседливостью и разговорчивостью. Даже если они что-то натворили, то всегда пытаются оправдаться. Вот и на этом видео пес пытается уговорить хозяйку простить его за съеденный ...

Диктатор Дутерте за ужином спел по требованию Трампа: видео

13.11.2017
Воздух Южно-Китайского моря, похоже, смог ...

В Виннице произошло жесткое противостояние на стройплощадке под кладбище: видео

31.07.2017
Очередной день противостояния коммунальных служб ...