Кремль відреагував на інформацію про вихід військ із ЗАЕС

У Кремлі спростували повідомлення про те, що її окупаційні війська готуються залишити Запорізьку АЕС. Прес-секретар президента РФ Путіна Дмитро Пєсков заявив журналістам, що «це неможливо».

На прохання прокоментувати заяву голови Енергоатому Петра Котіна про те, що він бачить ознаки підготовки відходу Росії із ЗАЕС, Пєсков сказав: «Не потрібно шукати якихось ознак там, де їх немає і бути не може».

Котін в ефірі телемарафону 27 листопада заявив, що останнім часом з’явилися ознаки можливого відходу окупантів зі станції: російські військові «збирають валізи та крадуть все, що можуть знайти».

Нагадаємо, 20 листопада Енергоатом повідомив, що російські окупанти весь ранок обстрілювали ЗАЕС – зафіксовано понад12 влучань в об’єкти інфраструктури станції.

В свою чергу, МАГАТЕ просто констатувала факт обстрілу, забуваючи вказати, що його здійснили російські військові. Правда, є заклик зробити навколо станції зону ядерної безпеки. Але ж знову таки ж заклик до «двох сторін» — Росії і України. Хоча треба тиснути виключно на владу РФ — щоб надала наказ своїм військовим залишити ЗАЕС.

«Експерти МАГАТЕ, які перебувають на ЗАЕС, повідомили до штаб-квартири Агентства, що вранці за місцевим часом упродовж короткого проміжку часу було чутно понад десяток вибухів. Команда МАГАТЕ також могла бачити деякі з вибухів зі своїх вікон», — йшлося у Твітері агенції..

Повідомлялося, що на майданчику ЗАЕС було пошкоджено деякі будівлі, системи та обладнання, але жодна з них не мала критичного значення для ядерної безпеки та захисту. 



Подпишитесь на новости

 

Video >>

Удар ракети «Фламінго» по заводу в РФ потрапив на відео

25.02.2026 - 17:19
У мережі з’явилося відео, на якому зафіксовано момент ураження стратегічного підприємства в російському місті Воткінськ. Кадри оприлюднив Telegram-канал «Досье шпиона», зазначивши, що йдеться про удар крилатою ракетою «Фламінго» по виробничих ...

Резніков показав британські танки Challenger 2 в Україні

28.03.2023
Британія і Україна офіційно підтвердили ...

Голова Вінницької ОВА Борзов повідомив про ракети у небі

05.12.2022
Голова Вінницької обласної військової адміністрації ...