Китай працює над новим вірусом зі смертністю 100%

Китай експериментує з новим смертоносним вірусом, схожим на COVID-19, який на 100 відсотків смертельний для мишей і може вразити людей. Звіт щодо дослідів потрапив на платформу для обміну біологічними документами bioRxiv 3 січня. Пізніше цими даними зацікавилися західні ЗМІ.

Спільне дослідження з військовими

Журналісти дізнались, що роботу над вірусом розпочала місцева дослідницька група, до складу якої входять китайські військові офіцери. Дослідники модифікували коронавірус і створили мутант під назвою GX_P2V. Зокрема, він є новою формою вірусу GX/2017 так званого «коронавірусу ящерів». Вважається, що новий мутант тісно пов’язаний з COVID-19.

За інформацією ЗМІ, участь у цьому дослідженні брали науковці з Пекінського хіміко-технологічного університетуПекінської загальної лікарні PLA та Медичної школи Нанкінського університету.

100%-ва смертність за вісім днів

Щоб дослідити вплив нового вірусу, вчені провели експерименти з використанням генетично модифікованих мишей, які дуже нагадували гени людини.

Коли чотири лабораторні миші були заражені мутантним вірусом, усі вони померли протягом 8 днів. GX_P2V інфікував легені, кістки, очі, органи та мозок мишей, і за кілька днів до смерті миші швидко втрачали вагу, отримали згорблену поставу та рухалися дуже повільно. Зокрема, за день до смерті у тварин повністю побіліли очі.

За словами дослідників, цей експеримент є першим, у якому повідомляється про 100% смертність мишей, інфікованих вірусом, пов’язаним з COVID-19 , що набагато вище, ніж інші результати, опубліковані раніше. Поки що не підтверджено, який вплив результати цього дослідження матимуть на людину.

Китайські вчені заразили ще вісім мишей, піддали їх евтаназії та проаналізували їхні органи, виявивши високий рівень РНК вірусу в основних органах, включаючи мозок, легені та очі. Незвичайним є те, що в той час як кількість вірусу в легенях мала тенденцію до поступового зменшення, кількість вірусу в мозку зросла.

У зв’язку з цим дослідники пояснили: «Це відкриття свідчить про те, що прогресуюча стадія інфекції викликає важку інфекцію мозку, яка може бути основною причиною смерті мишей«.

Реакція західних експертів

Тим часом інші вчені висловлюють стурбованість цим дослідженням. Вони висловили побоювання, що цей експеримент міг бути проведений без дотримання мінімальних стандартів біобезпеки, необхідних для дослідження потенційних збудників пандемії подібно до досліджень Уханьського інституту вірусології з 2016 по 2019 рік (з якого, за певними даними, і був витік COVID-19).

Доктор Геннадій Глінський, професор Медичної школи Стенфордського університету, сказав: «Це божевілля потрібно зупинити, поки не пізно», а Франсуа Баллу, експерт з епідеміології Інституту генетики Університетського коледжу Лондона, сказав: «Це дослідження жахливе. Воно абсолютно позбавлене наукового сенсу».

«Я не бачу нічого цікавого, чому можна було б навчитися шляхом примусового зараження дивної породи олюднених мишей випадковим вірусом. І навпаки, я бачив, скільки всього може піти не так», – написав він.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Сирии ракетой уничтожен российский Су-25, видео

03.02.2018 - 19:34
Российские военные продолжают участвовать в войне на территории Сирии и нести потери. Сегодня обнародована информация о том, что в провинции Идлиб повстанцы, на которых армия Асада при поддержке российских ВКС ...

К Земле несется крупный астероид: подлетит ближе, чем Луна

18.03.2019
К Земле стремительно приближается астероид. ...

Жестокий бунт в бразильской тюрьме унес 60 жизней: видео

02.01.2017
Сегодня в бразильской тюрьме вспыхнул ...

Над Уралом пролетел огненный шар, видео

04.03.2018
Случайно на камеру видеорегистратора жителя ...