Яку техніку українці купують під час війни

Початок повномасштабної війни в Україні негативно вплинув як на звичайних людей, так і на магазини, що спеціалізуються на продажу електроніки та побутової техніки. В першу чергу це пов’язано з блокуванням та руйнуванням складів, порушенням логістики. Та й покупці досить різко змінили свої пріоритети, почавши вкрай ретельно відноситися до витрат.  

Але зараз, попри війну, люди все частіше приймають рішення замовити планшет у Вінниці, купити смартфон або придбати іншу електроніку в магазинах України. Тільки в мирний час багато техніки купувалося для розваг і комфорту, тепер же – тільки найнеобхідніше. 

Лідери продажів 

Перевірка популярних запитів в Мережі та спілкування з менеджерами найбільших українських магазинів техніки та електроніки допомогли виявити, що найчастіше зараз українці купують:

  • планшети,
  • смартфони,
  • кнопкові телефони,
  • повербанки
  • квадрокоптери.  

При чому, купують не тільки для себе, щоб завжди бути на зв’язку та мати доступ до актуальної інформації, а й для потреб ЗСУ  та територіальної оборони.  

Набір вимушеного переселенця

Ще одна популярна група товарів, які добре продаються навіть під час війни – електрочайники, машинки для підстригання волосся, обігрівачі, компактні пральні машини, фени та холодильники. Цю групу експерти сфери називають таким собі “набором вимушеного переселенця”. Люди або ж самостійно намагаються підвищити комфорт свого нового місця проживання, або ці товари купують для них волонтери та благодійні організації. 

Зміни ринку

Зараз ситуація на ринку, порівняно з початком березня, стала стабільнішою та більш прогнозованою. Але до довоєнних показників ще далеко. В перші дні війни спостерігався дефіцит на наступні групи товарів: 

  • повербанк; 
  • портативні джерела живлення невисокої потужності. 

Цей факт підтвердили у мережах Алло, Rozetka і Фокстрот. Складників проблеми декілька – і проблеми доступу до складів, і ускладнення логістики, і різкий скачок попиту. 

Наряду з електронікою, люди купують теплі ковдри, постільну білизну та спальні мішки.   

Антилідери 

Якщо на одні групи товарів попит зростає, то інші починають продаватися гірше. Нецікавими для українців товарами стали: 

  • телевізори; 
  • великогабаритна побутова техніка; 
  • вбудована техніка. 

В першу чергу люди просто економлять гроші, тому що економічна ситуація нестабільна. Та й робити ремонт і відновлювати житло в умовах війни майже ніхто не ризикує. 

Експерти сфери вказують на ще одну причину – зміна пріоритетів. І прогнозують, що цей чинник буде впливати на ринок України тривалий період навіть після закінчення війни. Тому магазинам та мережам варто бути готовими до того, що деякі товари будуть продаватися ну дуже повільно. Навіть якщо ще три місяці назад вони користувалися великим попитом.   

Найбільші коливання ринок побутової техніки та електроніки вже пережив, впевнені фахівці. Тому боятися дефіциту і купувати деякі товари “про запас” не варто.


Подпишитесь на новости

 
redtram
РедТрэм Обменный

Комментарии закрыты.

Video >>

Умер знаменитый вратарь киевского «Динамо» Виктор Чанов: видео

08.02.2017 - 23:14
Сегодня умер знаменитый вратарь киевского «Динамо» Виктор Чанов. Он был отличным кипером, который мог взять мертвый мяч, а иногда и пропустить дурацкий, как, например, в еврокубке против «Селтика»… Чанов успел ...

Во время ралли авто протаранило толпу зрителей (видео)

03.01.2016
Происшествие случилось в первый же ...

Джастин Бибер полез в драку со здоровенным американцем (видео)

10.06.2016
Скандально известный канадский певец Джастин ...

На VW Golf установили систему управления жестами

21.06.2015
Обновленный Volkswagen Golf, который появится ...