Як просувається питання надання Україні літаків
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба впевнений, що питання надання Україні винищувачів буде вирішене. Про це він заявив у кулуарах Мюнхенської безпекової конференції.
«Як і з танками я візьму на себе відповідальність і заздалегідь скажу, що немає жодного сумніву в тому, що питання літаків буде вирішене. На це піде трохи більше часу. Боротьба за літаки має бути структурована трохи інакше, але ця робота вже розпочалася», – зазначив міністр.
Тим часом, є надія на Варшаву.
«Польща розгляне питання передачі Україні літаків МіГ-29, які є на озброєнні польської армії. Водночас, у випадку формування широкої авіаційної коаліції щодо надання Україні літаків F-16, Польща, безумовно, приєднається до неї», — сказав президент Польщі Анджей Дуда в інтерв’ю Укрінформу.
Прем’єр-міністрів Нідерландів Марк Рютте, який раніше заявляв про відсутність табу на постачання будь-яких видів зброї Україні, сьогодні на брифінгу у Києві відмовився надавати будь-які деталі щодо переговорів про літаки.
Відповідаючи на питання преси щодо готовності Нідерландів надати Україні винищувачі, Рютте зауважив, що «ніщо не виходить за межі можливого тією мірою, якою це допомагає стримувати російську агресію».
«Але я би далі про це не говорив, тому що це може не допомогти дійти продуктивного рішення, тому що тут (у переговорах. — ред.) дуже багато учасників», — сказав Рютте.
«У мене немає оголошень про літаки сьогодні», – така теза прозвучала від очільника оборонного відомства США Ллойда Остіна на брифінгу після чергової зустрічі «Рамштайн-9».
Попри це, питання передачі ПС ЗСУ західних винищувачів аж ніяк не знімається з «порядку денного» – раніше Україна офіційно надала запит до Нідерландів на посилення винищувачами F-16, водночас у Великій Британії думають над тим, скільки Eurofighter Typhoon можуть виділити для України.
Водночас тепер стало відомо, що запит на постачання літаків від України отримала й Швеція – про це розповів міністр оборони цієї країни Пол Йонсон перед зустріччю міністрів оборони країн-членів НАТО.
Втім, позитивних новин для України Йонсон поки що не має – він відзначив, що «коли йдеться про Gripen, то ми наразі маємо обмеження у зв’язку з тим, що ці літаки важливі і для підтримки нашої територіальної цілісності та суверенітету».

Подпишитесь на новости