Як правильно доглядати за формами для запікання: практичні поради

Такі вироби призначені для використання в духовці, крім того, у них можна робити желейних ведмедиків. Форми для запікання — це як твої улюблені кухонні гаджети. Бажаєш, щоб вони виглядали класно та служили довго? Ось декілька легких та практичних порад, як правильно доглядати за ними.

Матеріали виготовлення: які вибрати

Перед тим як купити форму для запікання, зверни увагу, що кожна з них має свої фішки в догляді. Нумо розбиратися:

  1. Скляні вироби. Виглядають круто, але будь обережним! Після гарячої духовки не наливай холодну воду, бо такий посуд може тріснути. У склі можна не тільки готувати, але й зберігати їжу. Спеціальний термостійкий матеріал підходить також для приготування в мікрохвильовій печі. 
  2. Силіконові. Це справжня знахідка для сучасних кухарів: легкі, прості у використанні та догляді. Але новачків часто мучить питання щодо того, чи можна ставити силіконову форму в гарячу духовку. Авжеж! Силікон витримує до +250 °C і не боїться температурних перепадів. Сміливо став не тільки в духовку, а й в аерогриль або мікрохвильовку. І навіть для заморожування їжі в морозильній камері такі вироби підходять. 
  3. Одноразові. Відмінне рішення для швидкого й простого випікання. Виготовляються з картону, багатошарового паперу або іноді з тонкого алюмінію. Ці формочки термостійкі, легкі, мають високу теплопровідність, що робить їх ідеальними для приготування тарталеток, мафінів та інших смачних десертів.
  4. Металеві форми з антипригарним покриттям. Дуже практичні, але не дозволяй металевим виделкам чи ножам псувати їхній ідеальний вигляд. Силіконові лопатки — твої найкращі друзі в цьому разі!

Існують також керамічні форми. Це краса та міцність в одному флаконі, але чистити їх треба дбайливо. Візьми м’яку губку, забудь про агресивні засоби, і форма служитиме тобі довго.

Агресивні мийні засоби? Ні, дякую!

Форми для запікання не люблять агресії! Використовуй м’які засоби для миття посуду, а якщо щось пригоріло, то просто замочи вироби в теплій воді, поки ти вип’єш каву. Жорсткі щітки? Тільки не це! Ніхто не хоче мати подряпану поверхню.

Чистота — запорука кулінарного щастя

Не відкладай миття на потім — твої форми для запікання цього не люблять. Навіть якщо здається, що вони чисті, все одно вимий їх після використання. Залишки їжі можуть бути дуже підступними — колись вони стануть справжньою проблемою!

Правильне зберігання — легко та просто

Зберігай набір форм для запікання в сухому місці, де їм не загрожують ножі або інші гострі предмети. Якщо складаєш їх одна в одну, поклади між ними щось м’яке (наприклад, рушничок або серветку). Формам теж потрібна увага й турбота!

Температура має значення

Кожна форма для запікання має свої температурні «ліміти». Не перевищуй їх, щоб уникнути неприємностей, особливо з металевими формами, — вони можуть деформуватись.

Корисні поради

formy-dlya-vipehky.jpg

Лови ще декілька простих лайфхаків: 

  1. Металеві лопатки — табу для антипригарних форм! Силіконові або дерев’яні — ось що потрібно.
  2. Якщо з’явився нагар, зроби пасту з соди та води, нанеси її на брудні місця, залиш на декілька годин, а потім можна буде легко очистити. І форма знову блищатиме!
  3. Не зберігай їжу в такому посуді надто довго — кислоти та сіль можуть пошкодити поверхню. Форми створені для запікання, а не для тривалого зберігання їжі.

Пам’ятай: купивши в інтернет-магазині Аврора набір форм для запікання, подбай про те, як ти за ними доглядатимеш. Правильний догляд — це не тільки продовження їхнього життя, але й запорука того, що твої кулінарні витвори будуть вражати з першого погляду!


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Партизаны провели на Донбассе блестящую операцию: видео

10.10.2017 - 23:52
За первые 18 часов 10 октября спикер АТО Анатолий Стельмах со стороны ЛНР зафиксировал обстрелы украинских позиций у Крымского на Бахмутке и станции Донец у Станицы Луганской из противотанковых гранатометов ...

Строгая мать избила тапком дочерей за тверк: видео

02.07.2018
Очень забавное видео выложили в ...