ЄС ввів санкції проти командирів ПВК «Вагнера»

Європейський Союз ввів нові санкції проти осіб та організацій, пов’язаних із приватною військовою компанією Вагнер. Зокрема, проти бойовиків, які брали активну участь у захопленні Соледара в Україні, йдеться у прес-релізі Ради ЄС.

«Діяльність ПВК Вагнер є загрозою для людей у країнах, де вони працюють, і для Європейського союзу. Вони ставлять під загрозу міжнародний мир та безпеку, оскільки не діють в жодному правовому полі», — заявив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Зокрема, ЄС включив до списку санкцій 11 осіб та сім організацій:

  • вісім людей та сім юридичних осіб, відповідальних або причетних до серйозних порушень прав людини у Центральноафриканській Республіці та Судані;
  • одна людина під режимом санкцій у Малі, відповідальна за дії, що загрожують миру, безпеці чи стабільності Малі;
  • дві особи включені до списку за дії, які підривають чи загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

«Вказані особи включають двох командувачів сил групи Вагнера, які брали активну участь у захопленні міста Соледар у січні 2023 року; керівника групи Вагнера в Малі, де найманці брали участь у насильницьких діях та численних порушеннях прав людини, включаючи позасудові страти, та низки важливих членів групи у ЦАР», — наголошується у комюніке.

За даними ЗМІ, двоє командирів, які потрапили під санкції за роль у штурмі Соледара, — це Айк Гаспарян із позивним Абрек та Антон Єлізаров із позивним Лотусом.

Серед юридичних осіб під санкції потрапили компанії Meroe Gold, M-Invest та її керівник, Lobaye Invest Sarlu та Diamville, які пов’язані з діяльністю групи Вагнера в Судані та ЦАР. Крім того, це також PR-структура групи Foundation for the Defence of National Values (FDNV) з керівником та радіостанція Lengo Sengo, останню вносять до списку за операції інформаційного впливу на користь Росії та групи Вагнера.

Санкції передбачають заморожування активів, заборону в’їзду та транзиту через країни ЄС та заборону для громадян та компаній у ЄС надавати їм кошти.

Нагадаємо, наприкінці січня Управління з контролю за іноземними активами міністерства фінансів США (OFAC)  оголосило російську приватну військову компанію Вагнера транснаціональною злочинною організацією, а також наклало санкції на неї та пов’язаних із нею фізичних і юридичних осіб. Про це повідомляв сайт відомства.

«У той час як санкції та заходи експортного контролю щодо Росії з боку нашої міжнародної коаліції продовжують набирати чинності, Кремль відчайдушно шукає зброю і підтримку – у тому числі через жорстоку групу Вагнера – для продовження своєї несправедливої війни проти України», – заявила міністр фінансів США Джанет Л. Єллен.

Рішення обґрунтовується тим, що вагнерівці причетні до тяжких злочинів, зокрема масових страт, зґвалтувань, викрадень дітей і фізичного насильства у різних країнах світу – зокрема у Центральноафриканській Республіці і Малі.

Мінфін США додав до санкційного переліку низку юридичних і фізичних осіб на різних континентах, які підтримують діяльність ПВК Вагнера.

Це російські акціонерні товариства Терра Тек та БАРЛ, китайська Changsha Tiany та Space Science and Technology Research Institute Co. LTD, а також її люксембурзьке представництво Spacety Luxembourg – вони надавали «вагнерівцям» космічні й аерознімки для військових операцій в Україні.

Під обмеження також потрапили особи у Центральноафриканській Республіці – Офіцерська спілка міжнародної безпеки, її директор Олександр Іванов та Sewa Security Services, а також вагнерівець Валерій Захаров та авіакомпанія Kratol Aviation, що базується в ОАЕ.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Американец нокаутировал Харитонова мощным ударом между ног: видео

16.02.2019 - 12:23
Американец Мэт Митрион ударом ногой между ног россиянину Сергею Харитонову завершил бой в чемпионате ММА (Bellator 215). Боль от удара в пах была столь невыносимой, что россиянин не смог восстановиться ...

Порошенко поднял шапку солдата: появилось видео

14.03.2018
Пресс-секретарь президента Святослав Цеголко опубликовал ...

Порошенко перешел дорогу на красный свет: видео

23.09.2019
У здания Рады принялись дежурить ...

Древний иранский горд накрыла мощная пылевая буря: видео

18.04.2018
Один из древнейших городов Ирана ...