Генсек ООН Гутерриш оцінив перспективи миру в Україні

Перспективи миру у розв’язаній Росією війні проти України досі невтішні. Про це напередодні сказав генеральний секретар ООН Антоніу Гутерриш на відкритті надзвичайної сесії Генасамблеї щодо України.

«Жителі України переживають величезні страждання. Українцям, росіянам і жителям інших країн потрібен мир. На сьогоднішній день перспективи миру невтішні, але зрозуміло, що повноцінний, стійкий мир має бути заснований на міжнародному праві і на Статуті ООН», – заявив Гутерриш.

За його словами, рік з моменту вторгнення Росії в Україну є трагічною віхою як для народу України, так і для світової спільноти.

«Напад Росії – це виклик засадничим принципам і нерозмінним цінностям нашої багатоскладової системи. Це принизливо для нас заплямовує нашу колективну совість, це робиться в порушення Статуту ООН та міжнародного права», – додав генсек.

Нагадаємо, надзвичайна сесія Генасамблеї ООН щодо України розпочалась у ніч на 23 лютого. На ній розглядатимуть проект резолюції про «принципи, що лежать в основі всеосяжного, справедливого і стійкого миру в Україні». Нею пропонується підтвердити територіальну цілісність України, вимагати від Росії виведення військ. Документ закликає держави-члени ООН і міжнародні організації «подвоїти підтримку дипломатичних зусиль задля досягнення всеосяжного, справедливого і стійкого миру в Україні відповідно до Статуту ООН». Розгляд резолюції запланований на 24 лютого.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Появилось видео падения главы МИД РФ Сергея Лаврова

15.03.2018 - 16:14
На фоне того, какой сейчас прессинг оказывает Запад на Россию, ведущую агрессию по отношению ко всему миру, не мудрено чувствовать себя неловко. Вот и министр иностранных дел РФ Сергей Лавров ...

Появился сатирический мультик о дальнобойщиках и Путине (видео)

07.12.2015
В сети появился замечательный сатирический ...