Газ для зберігання в Україні транспортують 40 іноземних компаній

У квітні-вересні 40 компаній-нерезидентів транспортують газ для зберігання в Україні. Про це 28 вересня повідомив Оператор ГТС.

В цьому сезоні ОГТСУ уклав 25 нових договорів на надання транспортних послуг для нерезидентів, а загальна кількість іноземних клієнтів перевищує 130.

«Ситуація на європейському ринку газу створює потребу в додаткових можливостях для зберігання. І цю потребу може і має закривати Україна, яка надає міжнародним партнерам вигідні послуги за дуже конкурентоспроможними цінами, — наголосив генеральний директор ОГТСУ Дмитро Липпа.

У серпні 2023 році Оператор ГТС провів стрес-тестування газової інфраструктури України, спільно з міжнародними компаніями та організаціями, яке підтвердило високу надійність української газової інфраструктури в умовах війни, зокрема, для зберігання та транспортування блакитного палива.

А нещодавно на ділянці між Україною та Молдовою завершено ремонт магістрального газопроводу. Про це 13 вересня повідомила пресслужба українського Оператора ГТС. Зазначалося, що газогін забезпечує постачання блакитного палива не лише для українських споживачів, а й до Молдови.

Відновлювальні роботи виконувались за результатами раніше проведеної внутрішньотрубної діагностики. Наприкінці ремонту відбулися вогневі роботи з підключення відремонтованої ділянки, а 9 вересня в установленому порядку пройшов пуск газопроводу в роботу.

Оператор ГТС нагадав, що за підсумками серпня об’єм транспортованого природного газу з Молдови до України склав майже 170 млн м³ або 15% від усього імпорту з Європи.

Нагадаємо, на засіданні уряду 12 вересня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що підготовка до зими в Україні входить у фінальну стадію. Він також запевнив, що ціна на газ, тепло та гарячу воду залишиться без змін до кінця опалювального сезону.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Мустафе Найему в Киеве сломали челюсть: видео

30.04.2018 - 19:56
В Киеве народному депутату Мустафе Найему возле Бессарабского рынка сломали челюсть. Об этом он сам сообщил в Фейсбук. Конфликт возник с лицами кавказской национальности (по данным СМИ, гражданами России), машине ...