Франція оголосила про нову військову допомогу Україні

Українська сторона заздалегідь повідомила, що візит міністра оборони Рустема Умєрова до Франції може бути перенесений. Про це повідомило Міноборони у четвер, 18 січня. Спростовується інформація про скасування візиту через міркування безпеки.

Про участь міністра оборони було заздалегідь повідомлено, що візит може бути перенесений через те, що вчора міністр оборони приймав участь у Ставці верховного головнокомандувача», – йдеться в повідомленні.

Вказано, що участь у заході з відкриття Коаліції артилерії в Парижі Умєров бере дистанційно через відеозвʼязок. Тим часом делегацію України очолює заступник міністра оборони Іван Гаврилюк.

Також зараз команди українського та французького військових міністерств працюють над новою датою візиту.

Раніше у четвер газета Le Monde повідомила, що Умєров скасував запланований візит до Франції начебто з міркувань безпеки.

Франція протягом 2024 року виготовить 78 самохідних артилерійських установок Caesar для потреб Збройних сил України. Про це заявив голова французького міноборони Себастьян Лекорню в інтерв’ю Le Parisien. Шість з них обіцяють вже в найближчому майбутньому, решту — в наступному році. 

На сьогодні ЗСУ мають 49 САУ Caesar.

«Тоді як західна військова допомога вичерпується, Франція впроваджує в себе режим воєнної економіки», – заявив урядовець.

За його словами, Київ сам готовий вкласти частину своїх ресурсів в озброєння. Зокрема, Україна «щойно придбала шість установок за власні кошти, щоб розпочати ініціативу», додав він.

Президент Франції Еммануель Макрон планує у лютому відвідати Україну. Метою візиту буде двостороння угода про гарантії безпеки між країнами на зразок тієї, яку Україна уклала з Великою Британією. Про це у вівторок, 16 січня, писало Reuters з посиланням на його заяву.

Крім того, Макрон пообіцяв, що в найближчі тижні Україна отримає близько 40 ракет дальнього радіусу дії Scalp і кілька сотень бомб.

Макрон додав, що Франція та Європейський Союз повинні будуть «прийняти нові рішення в найближчі тижні і місяці» для того, щоб не дати Росії перемогти.

Це, звісно, добре, але насправді військова допомога від Франції дуже маленька. Суми витрат реально мізерні. Навіть з САУ Caesar Париж хоче знайти держави, які оплатять їх для передачі Україні.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Видео с сажающей цветы Кэти взорвало Интернет

01.03.2018 - 17:17
Интернет такая штука, что никогда не угадаешь, что «выстрелит». Даже термин специальный есть — вирусность. Это когда какое-нибудь видео или сообщение начинает по непонятным на первый взгляд причинам пользоваться бешеной ...