Франція назвала умову постачання Україні винищувачів

Париж не відкидає постачання Україні винищувачів, проте за умови, що це не спровокує ескалацію війни, а також не зашкодить безпеці Європи і, зокрема, самій Франції. Про це заявив голова комітету Національної асамблеї з питань національної оборони та збройних сил Франції Томас Гасіллуд під час прес-конференції у четвер, 26 січня.

Чесно кажучи, умови вкрай розмиті, бо неможливо точно визначити, чи спровокує щось ескалацію, чи ні. Більше того, неможливо дати чіткого визначення самій ескалації. Теж саме можна сказати і про другу умову — щоб не зашкодили безпеці Європи. Очевидно, що категорія більш, ніж дискусійна.

«Ми повинні розглядати запити в кожному конкретному випадку і залишати всі двері відчиненими. Ми побачимо найближчими тижнями, що відбудеться далі, оскільки все розвивається швидко», — пояснив французький чиновник.

Він зазначив, що Франція навряд чи постачатиме Україні свої танки Leclerc, оскільки вони «не вписуються» в анонсовані поставки американських і німецьких танків.

«Вони не найкращий актив, який ми можемо надати Україні, зокрема тому, що українцям буде дорого і складно мати справу з різними типами танків. Ми думаємо, наприклад, про наземно-повітряні потужності», — пояснив Гасіллуд.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що уряд Нідерландів готовий розглянути передачу Україні винищувачів F-16, але є умова. Про це повідомляла NL Times.

«Кабінет міністрів Нідерландів розгляне можливість постачання Україні винищувачів F-16, якщо про це попросить український уряд», — заявив глава МЗС країни Вопке Хекстра під час парламентських дебатів 19 січня.

Він зазначив, що уряд Нідерландів розглядатиме таке прохання «неупереджено». За словами глави МЗС, Нідерланди відправляють тільки те озброєння, яке запитує Україна.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Сестра британского экс-министра разделась в прямом эфире: видео

16.02.2019 - 14:10
В Британии не утихают страсти вокруг грядущего выхода из состава ЕС. Причем, против этого шага выступают не только большинство населения Соединенного Королевства, но и известные политики, и даже их родственники. ...