«Еліти РФ» вважають, що війну програно, – ЗМІ

Відступ із Херсона став болючою подією для «російських еліт» і викликав «розуміння програшу справжньої війни». Про це повідомило російське видання Медуза з посиланням на джерела, близькі до адміністрації президента РФ та уряду.

«Пішло розуміння — справжню війну ми програли. Люди починають думати про те, як жити далі, яке місце в майбутньому хотіли б зайняти, яку ставку зробити, на чому грати. З одного боку будуть реваншистські настрої. З іншого боку — запит на нормалізацію та стабілізацію», — заявив співрозмовник видання, близький до підприємців із «кола» Володимира Путіна.

За інформацією Медузи, регіональні політики та бізнесмени не вірять, що РФ вдасться переламати ситуацію на фронті. Те, що трапилося в Херсоні, сприймається як ганьба і наслідок бардаку в державі.

Видання пише, що подібні настрої проникають і до адміністрації президента, і до уряду: на тлі постійних військових поразок чиновників ще більше почала турбувати «повна закритість вищого керівництва країни».

«Нас ні в що не посвячують, багато дізнаємося з новин, причому українських і західних. Виглядає так, що постійно йдемо на поступки і ще намагаємося це приховати і сховати», — пояснило джерело, яке близьке до уряду.

При цьому, як стверджують співрозмовники Медузи, незважаючи на все невдоволення, російські чиновники та бізнесмени не мають наміру вдаватися до будь-яких дій проти Путіна.

Крім того, у Кремлі все ще сподіваються, що на Заході «розвалиться консенсус на підтримку України» через потребу дешевих енергоносіїв. Також в адміністрації президента РФ вірять, що через кілька місяців російська армія стане більш боєздатною через мобілізацію.

Раніше повідомлялось про страх еліт. Одне одному, зрозуміло, не заважає. Російська еліта побоюється за свою безпеку після закликів бізнесмена та засновника ПВК Вагнер Євгена Пригожина повернутися до «сталінських репресій». Про це 8 листопада повідомило агентство Bloomberg.

Зазначається, що керівники вищої ланки бізнесу та урядовці зі зростаючим занепокоєнням спостерігають за тим, як у Кремлі піднімаються відверті прихильники жорсткої лінії.

За їхніми словами, публічні заклики Пригожина до «негайних сталінських репресій» проти бізнес-магнатів, які не виявляють достатнього ентузіазму щодо підтримки воєнних дій в Україні, змусили деяких багатих росіян побоюватися за свою безпеку та безпеку своїх сімей.

«Один високопосадовець порівняв нинішню ситуацію з військовою диктатурою, але без військового перевороту, який зазвичай їй передує. За словами інсайдерів, домінуючою емоцією зараз є страх. Усі опитані для цієї статті говорили на умовах анонімності, пославшись на ризик репресій», — пише Bloomberg.

Незважаючи на те, що президент РФ Володимир Путін заявив про завершення мобілізації, багато представників ділової та бюрократичної еліти стурбовані тим, що мілітаризація економіки та суспільства прискорюється.


Подпишитесь на новости

 
redtram
РедТрэм Обменный

Video >>

Германия на классе обыграла Чили в финале Кубка Конфедераций: видео гола

03.07.2017 - 00:01
В воскресенье вечером в России завершился Кубок Конфедераций по футболу. В финале немцы с минимальным счетом 1:0 выиграли у чилийцев. Таким образом сборная Германии впервые выиграла этот Кубок (рекордсмены тут с ...