До суду направили обвинувальний акт щодо депутата Вінницької облради

Завершено розслідування щодо депутата Вінницької обласної ради, обраного від забороненої партії «ОПЗЖ» Олександра Царенка, який ухилявся від військової служби. Матеріали передано до суду.

Про це повідомляє ДБР.

Нагадаємо, у січні Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону повідомляла про підозру депутатові в ухилянні від служби та шахрайстві.

«Після початку російського повномасштабного вторгнення до України депутата мобілізували на військову службу. Він мав дружні зв’язки з посадовцем одного з місцевих правоохоронних органів, який допоміг йому влаштуватися на службу до однієї з військових частин у Чернігові», – йдеться у повідомленні.

Як виявили слідчі, мобілізований не з’являвся на службу з липня по листопад 2022 року, але безпідставно отримував відповідні військові виплати. У ДБР підрахували, що загальна сума виплат склала 209 тис. гривень.

Депутат мав «друга» у правоохоронних органах. Саме він доводив до командира підрозділу депутата, що той нібито проходить військову службу у Вінницькій області.

Депутат обвинувачується в ухиленні від військової служби та шахрайстві (ч. 4 ст. 409, ч. 2 ст. 190 КК України).

Посадовець правоохоронного органу обвинувачується у шахрайстві, сприянні в ухиленні від військової служби та зловживанні владою (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 190, ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 409, ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 364 КК України).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років.

Процесуальне керівництво здійснює Чернігівська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Вулкан Этна проснулся и извергается: фото, видео

28.02.2017 - 14:13
Самый крупный и самый активный вулкан Европы «проснулся» после 9-месячной «спячки». На итальянском острове Сицилия снова бурлит Этна. Взрывы и выброс вулканических масс сопровождают извержение на одном из юго-восточных кратеров. ...

ДНР нанесен урон в технике и живой силе: видео

30.05.2018
Пресс-центр Объединенных сил в утренней ...

По Савченко есть шокирующее видео, – Луценко

19.03.2018
Представитель президента в Верховной Раде ...