До Одеси приїхав прем’єр Нідерландів: пообіцяв ракети для Patriot

Нідерланди нададуть Україні ракети для зенітних систем Patriot і допоможуть в отриманні патрульних суден для безпеки зернового коридору в Чорному морі. Про це стало відомо за результатами переговорів президента Володимира Зеленського і прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте в Одесі, повідомила пресслужба ОП у п’ятницю, 13 жовтня.

«Я вдячний Нідерландам, вдячний тобі, Марку, твоєму уряду, твоїй команді та всьому народу Нідерландів за незмінну увагу до України та надзвичайно вагому підтримку нашої держави, наших людей на цьому складному шляху. Той факт, що ми зараз саме тут, в Одесі, засвідчує, які ключові питання на порядку денному та на що саме спрямовані наші зусилля», – сказав Зеленський.

Президент України та прем’єр Нідерландів побували в порту Одеси й оглянули місця влучання російських ракет і дронів.

«Важливо, щоб світ був єдиним і солідарним у захисті від терору та в підтримці наших зусиль із захисту людей, портів, зокрема Одеси, дунайських портів та загалом нашої чорноморської акваторії. Є нове рішення Нідерландів для посилення української ППО», – повідомив український лідер.

Також було обговорено співпрацю з метою належного захисту альтернативних зернових коридорів у Чорному морі та загалом посилення позицій у регіоні, зокрема захист неба, зміцнення флоту, підтримку гуманітарного розмінування та очищення акваторії від російських мін.

«Нідерланди, зокрема, допоможуть посилити безпеку нашого експортного коридору в Чорному морі», – розповів Зеленський і уточнив, що ця країна допоможе нам в отриманні патрульних суден, щоб забезпечити безпеку зернового коридору.

У свою чергу Марк Рютте заявив, що свідомий того, що з наближенням зими Росія захоче завдати яанішекомога більше шкоди Україні.

«Тому Нідерланди відправлять Україні додаткові ракети для Patriot. Ми зобов’язалися надати літаки F-16 Україні. Разом із Румунією та Данією ми займаємося підготовкою пілотів», – зазначив голова нідерландського уряду.

Раніше уряд Нідерландів скасував угоду про продаж своїх винищувачів F-16 приватній компанії Draken International. Про це, нагадаємо, повідомив нідерландський онлайн-сервіс для аналізу у сфері оборони Oryx у суботу, 20 травня.

«Нідерланди скасували угоду з продажу F-16 компанії Draken International, що залишилися. Легко здогадатися, де вони насправді опиняться», – йшлося у повідомленні. За даними ЗМІ, компанія Draken International начебто мала отримати 40 винищувачів F-16. Перші 12 винищувачів Нідерландами вже були продані у 2022 році.

Міноборони Нідерландів повідомляло, що 28 винищувачів мають бути виведені з експлуатації до травня 2024 року.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Бердянске при задержании группы воров взорвали гранату, видео

22.01.2018 - 15:11
В центре Бердянска 22 января во время задержания группы квартирных воров произошла детонация гранаты. В результате взрыва погиб злоумышленник, а трое оперативников-розыскников местного горотдела полиции травмированы. Об инциденте в одном ...

ВСУ уничтожили ДОТ с террористами «ДНР» возле Донецка: новое видео

07.03.2019
Офицер Вооруженных сил Украины Анатолий ...

В Виннице случился потоп: видео

24.02.2017
Власти уверяют, что Винницу подтопили ...