Дбаємо про здоров’я дітей: як правильно обрати вітаміни?

Для повноцінної підтримки життєдіяльності організму дитини дуже важливі вітаміни та мінерали. Активна фаза росту, розумові навантаження, незбалансоване харчування — ці та інші чинники мають негативний вплив на загальне самопочуття, а також можуть стати причиною появи різних проблем зі здоров’ям. Саме тому варто підтримувати баланс нутрієнтів в організмі шляхом правильно підібраного раціону та вживання спеціальних вітамінів, розрахованих на дитячий вік.

Корисні вітаміни та мінерали для дітей

Для підтримки здоров’я дитини дуже важливо забезпечити надходження ряду вітамінів та мінералів, оскільки саме вони в комплексі дають позитивний ефект. Наприклад, вітамін С допомагає імунній системі та ефективній боротьбі із хворобами. Також цей нутрієнт сприяє швидкому загоєнню ран.

Вітамін А відповідає за збереження зору та сприяє нормальному росту кісток. Це дуже важливо, особливо в період активного росту. Для кращого засвоєння кальцію необхідний вітамін Д. Окрім цього, саме він сприяє зміцненню імунної системи.

Вітамін Е має імуностимулюючу функцію, а також покращує живлення клітин. Не слід забувати й про іншу його роль: він бере участь в утворенні гормонів, саме тому дуже важливий для здоров’я дитини, особливо у підлітковому віці.

Для молодого організму велике значення мають вітаміни групи В. Вони відповідають за обмінні процеси, сприяють кровотворенню, покращують процеси в травній системи, а також підтримують роботу мозку та нервової системи.

Правильному функціонуванню організму сприяють в тому числі й мінерали. Наприклад, кальцій відповідає за міцність кісток та їх нормальний ріст. Якщо вживати спеціальні харчові добавки з цим макроелементом, здорові зуби дитині будуть забезпечені. Доволі часто дитячому організму не вистачає йоду. Саме він відповідає за інтелектуальні здібності, а також сприяє мінімізації ризику розвитку хронічних захворювань. Також саме йод забезпечує нормальний розвиток та функціонування щитовидної залози.

Як визначити наявність дефіциту вітамінів у дитини?

В дитячому віці брак вітамінів може проявлятися не одразу. Втім визначити його можна за зовнішніми ознаками. Найчастіше дефіцит вітамінів виникає у наприкінці зими-початку весни, а також після різних хвороб. Цей стан можна помітити за наступними симптомами:

 • проблеми з зором;
 • втрата апетиту;
 • поява кровотечі у яснах;
 • погіршення пам’яті та проблеми із концентрацією;
 • сухість та лущення шкіри;
 • повільне загоєння різних ран;
 • утворення карієсу;
 • відставання у рості (особливо порівняно з однолітками).

На ці симптоми слід реагувати швидко, адже дефіцит вітамінів може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. При підозрі на брак нутрієнтів варто обов’язково звернутись до лікаря, який за необхідності може призначити додаткові клінічні обстеження.

Вітаміни для дітей: як правильно обирати та вживати харчові добавки?

Досить розповсюджена хибна думка, що споживання фруктів та овочів дає все необхідне для молодого організму. Та не слід забувати, що ці продукти не завжди є доступними протягом року, тим паче організм людини не здатний на 100% засвоювати всі вітаміни та мінерали з їжі. А ще далеко не всі овочі та фрукти є корисними, зважаючи на сучасні технології вирощування продуктів.

Саме тому слід звертати увагу на різні вітамінні комплекси на кшталт кальцiю магнiю & вiтамiну D3 для дітей від Bluebonnet Nutrition, які дозволяють забезпечити дитину необхідними поживними речовинами.

Варто дотримуватись певних правил при підборі харчових добавок для дітлахів:

 • для дітей віком до 2 років обов’язково підбирати комплекси, які містять вітамін Д та кальцій, адже вони дозволяють мінімізувати ризик проблем з кістками;
 • дітям віком до 4 років важливо отримувати достатню кількість вітаміну С, адже саме в цей час активно формується імунна система;
 • дітям віком до 6 років треба вживати харчові добавки, в складі яких є вітаміни групи В та вітамін А;
 • школярам та підліткам краще вживати комплексні харчові добавки, до складу яких мають входити як вітаміни, так і мінерали.

При виборі харчової добавки слід обов’язково звертати увагу на її склад та виробника. Довіряйте перевіреним брендам. Дуже важливо дотримуватись дозування, яке наведено в інструкції до препарату. Корисним буде комбінування харчової добавки із правильним харчуванням, адже саме на цьому ґрунтується дитяче здоров’я.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

«Черноморец» на характере победил «Шахтер»: видео голов

09.04.2017 - 20:23
То, что «Шахтер» чемпион страны в текущем сезоне — факт, слишком колоссальный отрыв от преследователей. При этом горняки шли на своеобразный рекорд — ноль в графе поражений. Не сложилось. Сегодня ...

ВСУ приняли бой с ДРГ террористов возле Песок, видео

22.02.2018
Военное телевидение Украины и волонтерский ...

Мужик очень смешно почистил дымоход (видео)

02.12.2015
Для того чтобы почистить дымоход, ...